Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno doporučte klávesnici - už jsem zoufalý

Hledám a nenacházím. Co?

Klávesnici PS/2 (kvůli KVM), drátovou (nechci stále "baterkovat") s nízkým profilem a nízkým zdvihem kláves (tj. jako u notebooku) a HLAVNĚ standardním rozložením kláves (velké shifty, Enter jako obrácené L, kurzorový blok, klávesy insert a delete na svých místech. Z hlediska ergonomie mi naprosto vyhovuje Genius SlimStar U+P, jenže tyhle klávesnice trpí na zasekávání kláves (chyba jejich procesoru).

Včera jsem tu svou Geniusku už málem rozmlátil vzteky na kousky. Dneska už půl dne hledám, ale nacházím buď levňoučké klávesnice s "normálním zdvihem" anebo předražené multimediální příšery typu Logitech diNovo anebo klávesnice, jejichž rozmístění kláves navrhoval nějaký šílenec.

Už jsem si myslel, že jsem našel vynikající klávesnici v podobě toho Geniusu (pokud nenajdu, půjdu zpět do osvědčeného Geniusu KB-10X nebo Logitech OEM 250 -- obě ale jsou "klasické" klávesky s velkým zdvihem), ale byl jsem krutě zklamán jeho záseky.

Kdo najde řešení, bude mít můj nehynoucí obdiv... ;-)

Vyreseno a zamceno (mif)

Jak tak čtu, máš naprosto stejné požadavky na klávesnici jako já. Zatím mi slouží Logitech Internet Navigator, ale kdybych si měl vybrat z nových klávesnic, bylo by to těžké rozhodování. Když mají nízký zdvih, mají zas většinou notebookové rozložení bez numerického bloku, nebo bez oddělených kurzorovek. A o těch ergonomických lomených variantách nebo s nestandardním Del/Ins už ani nemluvím... :-|

Možná by Ti mohla vyhovovat Logitech UltraX Media CZ OEM?

[http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/5A16 37040DF69F92C12571250058C00C/$file/36323v.jpg]

Má ale malý backspace. Enter ve tvaru obráceného "L" nevím, jestli myslíš obracení horizontálně nebo o 180°?

//edit: teď jsem si uvědomil, že je na USB, tak jedině případně zkusit, snad by fugnovala přes redukci.

nieco podobne mam doma, len logo je : "Ľ" v cervenom kruhu TECH ... asi nadopobrnins logitechu, ale vyzera tak isto az na tie horne multimedialne/navigacne klavesy.... zo zaciatku bola celkom ticha ale teraz uz dost klepe... a velky zdvih myslim ze dost vadi

Tak ak to nebude fungovat s PS2, tak pouzi prepinac pre USB :))
super lacny :-)megashop.pkdata.cz
alebo nejaky slusnejsi maly a elektronicky (a drahy).

USB je u klavesnice pre prepinanie lepsie, ptz. podporuje hotplug, na rozdiel od PS2 (ak nabootujes PC bez PS2 klavesnice, tak na niektorych PC nemusi fungovat po zastrceni ak uz system bezi, USB by mala fungovat vzdy po zastrceni, teda skoro vzdy, az na nejake pripadne bugy vo Win v prihlasovacom okne).
Ale neskusal som nikdy USB prepinac s klavesnicou, takze neviem ako sa budu tvarit Win ak im budes prepinat USB klavesnicu za jazdy :-)

Tak jsem nakonec koupil onoho Logitech UltraX Media keyboard, funguje i s redukcí na PS/2, jen má tzv. německou klávesnici (krátký levý shift a hned vedle zpětné lomítko, tož to je zatím jediná vada na kráse). Co se týká klávesnice jako takové, je to skoro kopie toho Geniusu, takže to snad bude dobré.

Teď ještě aby se nezasekávala...

ono mozte aj pridavat nejake podsvietene (ja chcem tiez kupit :-) ).. zatial som nenarazil na nic ine okrem C-Techu a aj na tie v diskusiach nadavaju ze sa zasekavaju,odchadza osvetlenie a pod.... a chcel som si ju kupit 3-[