Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sata kabel na SSD

Dobrý den, kouil jsem si SSD disk Sata 3.. a mám doma Sata kabely obyčejný, A na internetu jsem našel Sata3 kabely, má to cenu si ho koupit nebo je to zbytečný a mám použít ty svoje.

Takze,jakou mas zakladni desku?Ma port SATA 6Gb/s? nebo 3Gb/s?
Jestli mas kable 6Gb/s a koupis jinaci tak ti to moc nepomuze.
Napis znacku zakladni desku a jestly ty kable byli jiz s ni.
Jinak potrebujes kable SATA 6Gb/s na SSD
Obycejne berou jenom 3Gb/s

SATA = 1.5Gb/s - 187.5Mo/s; SATA 2 = 3.0Gb/s - 375Mo/s; SATA 3 = 6.0Gb/s - 750Mo/s
Mechanicky HDD 7200t/min nepojede rychlejs jak 110-120Mo/s aji volociraptor Western Digital 10000t/min z tezi pojede 150-160Mo/s takze sou limitovane na SATA 2.
Na SSD aby byl mohl vyuzit svou rychlost tedy musi byt pripojeny na SATA3.
Jinak neco o kablech ata/SATA http://en.m.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA#section_ 3

rychlejsi signal je fyzikalne vzdy horsi z hladiska kvality hran 0-1. Preto musi byt elektronika komplikovanejsia a su prisnejsie kriteria napr. na vedenia na mat.doske a vyrobca dosky musi v BIOSe pre SATA3 presne nastavit silu budica podla dlzky vedeni na doske apod (to pre SATA2 nemusel), na to sa moze vysrat aj cinan vyrobca dosky potom je doska haklivejsia na dlhe kable apod. Ak to je na doske urobene dobre tak mozes pouzivat SATA3 aj s metrovym 10rocnym SATA1 kablom, co v robote aj robim (len na nejake testy) ptz firma setri aj na kabloch :-D (resp. nechce sa mi objadnavat na firmu nove kable :). S jednym takym kablom bol problem ale to bol problem skor ten ze u nas robime modularny design kde ide SATA3 cez vica konektorov a to uz je na SATA3 trochu moc, ale u normalnej dosky je len jeden konektor v ceste signalu tam to musi ist aj s 10rocnymi kablami.

Kabely su stejne a pre SSD je dostatocne aj SATA2 ptz vacsinou stejne max. rychlost nedosiahne, realne situacie nie su benchmarkove situacie. Ak ma clovek SATA3 port tak samozrejme strci SSD do neho.
SATA kable su stejne neexistuje ziadne sata3 kabel to je len marketing pre magorov. Akurat stare kabel mozu byt uplne nahovno ptz cinan setril jak vzdy a vtedy davno to nikto nezistil, takze je dobre pouzit nejake novsie napr. tie co boli s doskou a idealne ak su relativne kratke, ziadne metrove vedenia. Nejake supermoderne predrazene kable by som kupoval len keby boli problemy s tym SATA3 a pripojenym SSD, spravidla ale staci ten kabel dodany k motherboardu.