Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehrávání z Ulož to

Dobrý den, prosím o radu. Chci si ořehrát film z Ulož to (z internetu v telefonu) na TV LG. Vše se podaří, ale po spuštění filmu je tento pouze ve velmi malém zobrazení (ne, že by zůstal v okénku v Ulož to, normálně se spustí, ale hraje pouze uprostřed obrazovky). Poradí někdo? Děkuji moc, Alena

cože?? kolik jsi toho vypil? na druhou stranu se nelze divit, popis dotazu je jak NOHA, nevíme vůbec, jak se to přehrává, co je jak připojené, jestli to jsou moderní TrumpOty s IOT nebo je to jak za starých časů TV použit jako videovýstup monitoru.
Vůbec, jaké je rozlišení TV a filmu?

nedivil bych se tomu, kdybychom se dobrali toho, že tazatelka stahuje přes wifi do smartphonu a přehrává to na smartphonu a obraz castuje přes wifi do TV.

nedivil bych se tomu, kdybychom se dobrali toho, že tazatelka stahuje přes wifi do smartphonu a přehrává to na smartphonu a obraz castuje přes wifi do TV

však ano, vždyť to tazatelka nakonec sama přiznala :-)

Jaký program to přehrává v TV netuším, je připojená přes wifi a já to spustím z telefonu.

Ako forestek napísal.... pri free sťahovaní/sledovaní je dátový tok max. 300kB/s - čo nepostačuje na plnohodnotné sledovanie (preto je to tak malé), pokiaľ chceš to mať na celej obrazovke (a máš tam účet), musíš si za to zaplatiť (a vtedy to pôjde plnou rýchlosťou - niekedy až do 6MB/s - čo postačuje na kvalitné zobrazovanie na celú obrazovku).

Nuž - ako myslíš.... ale skús si pozrieť ten nízko bitratový film na veľkej obrazovke - veď to i SD TV vysielanie potom vyzerá lepšie. A Alena17 píše

Chci si ořehrát film z Ulož to (z internetu v telefonu) na TV LG.

a pri tak malej rýchlosti (najmä ak je to film v *.mkv) jej to zákonite zmenší na obrazovke, aby to stíhalo.

Čo TEBE postačuje - to je TVOJ problém, neodpovedáš k meritu veci.

Já neodpovídám v meritu věci? Já tazatelce odpověděl v meritu věci (níže), tazatelka řeší velikost zobrazení a řešil jsem toto, respektive jsem se snažil z ní vytáhnout více informací, protože to bude problém při samotném přehrávání a nastavení přehrávání, jenže jak to má člověk řešit, když tazatelka neuvedla ani co přehrává a jak to přehrává (program).
A co ty, tys tu přišel a začal tu plácat něco o rychlosti stahování, když v tom problém vůbec není. Navíc tebou uváděná hodnota by například mně k plnohodnotnému sledování ripů, které běžně sleduju já (nízkobitratové full hd ripy (a sleduju to na full hd zobrazovadle)), v pohodě stačila.
SD rip nikdy na full hd zobrazovadle nebude vypadat líp jak nízkobitratový full hd rip na témže zobrazovadle. Ani kdyby měl 100x vyšší bitrate (doslovně). Dělal jsem si hromadu porovnávání a vždy tomu tak bylo, jestli nevěříš, klidně ti udělám screeny.
MKV je jen kontejner, to samé video může být klidně i v avi, mp4...
Jakýkoliv stream můžeš přehrávat v jakémkoliv rozlišení. I kdyby tazatelka přehrávala SD rip, tak pořád jej může přehrát na celé obrazovace. Jak jsem JÁ uvedl, problém NENÍ v rychlosti připojení, ale prostě je problém v přehravači (nebo má video třeba černý pruhy). A pokud by přehrávala nějaký stream, který je rychlostně nad limit jejího připojení, tak by se jí to tak akorát kousalo, nebyl by problém v tom, že by se ji nějak smrskával nebo ořezával obraz (to komentuju tazatelčin problém).
Ještě malá poznámka, já osobně přehrávám (pokud nechci uložit soubor a jestli chci rovnou přehrávat) z uloz.to přímo uploadovaný soubor (zkopíruju přímý link na soubor a vložím ho do VLC), ne ten na livku, ten není originální a je přeenkodovaný uložtem, každopádně pokud přehrává ten, tak na free tam myslím jsou dostupné naenkodované 360p a 720p streamy a ty jdou na 300 kB/s přehrát.
Takže co, stále chceš řešit to své bitrate a nějaký datový tok 6 MB/s? Mimochodem na bluray mají videa datový tok obvykle kolem 24000 kbps, což je 3 MB/s...
Podle mě tomu vůbec nerozumíš :-)

Já tu snad někde zmiňoval normy pro BR? Nezmiňoval. Pouze jsem zmiňoval odhadem přibližné bitrate videa, které se používá na BR a psal jsem to na základě zkušeností z filmových databází a BR dostupných na netu. A psal jsem to skrz tu tvou hodnotu 6 MB/s, aby bylo jasné, že je hodně velká a že i ta by naprosto stačila k přehrávání remuxu BR.
A jsem rád, že je ti ten zbytek v mém příspěvku jasný. :-)

Ze přehrávání z Ulož to samozřejmě platím. Jedná se o přehrávání, kdy nabízí přehrání za uhrazení kreditu, což potvrdím a zaplatím. Jaký program to přehrává v TV netuším, je připojená přes wifi a já to spustím z telefonu. Screen obrazovky zkusím.