Přidat článek mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Je FHD rozlišenie vhodné pri 32 palcoch?

Trochu strelím od témy. Našiel som aj staré video a je tam spomenutá tá modrá a jej potláčanie. Neviem, či si už na to nejaké video dal, ale môj názor je tu:
Nedávno sa robila nejaká štúdia ako je to s ospalosťou v správnom čase a bdelosťou v nesprávnom pri používaní mobilov, televízorov a podobne bez potlačenej a pri potlačenej modrej. Zistilo sa, že pri televízoroch to bolo jedno, človek so spánkom nemal problém. Iné to bolo pri mobiloch, kde so spánkom bol problém (len sa nepamätám, či aj pri potlačenej modrej). No a vyhodnotenie, čiže to najdôležitejšie, že ak niečo vyžaduje spätnú odozvu a človek sa na to musí koncentrovať, tak môže mať problémy so spánkom, preto s televíziou nebol problém, ale s mobilom áno. S týmto sa absolútne stotožňujem. Už sa mi párkrát stalo, že som dlho pozeral večer do mobilu a keď som skončil, tak sa mi nedalo spať. Modré svetlo ale tlmím kde sa dá. A dôvod? Úplne iný, v noci môže displej svietiť slabšie, je to príjemnejšie na oči. No a tá modrá sa dá tlmiť autmomaticky podľa západu slnka, ale meniť jas podľa slnka som nevidel ešte v žiadnom zariadení. Takže ja vlastne tlmenie modrého svetla využívam vlastne ako automatické znižovanie jasu v noci. Hlavne na notebooku to bola poriadna úľava pre oči, keď som prvýkrát skúsil f.lux. A to som o škodlivom modrom svetle ešte nič nevedel. Nepáčilo sa mi síce, že obraz jemne sčervenal, ale už som si zvykol a je to určite príjemnejšie ako na noc ručne znižovať jas, čo som nikdy nerobil.
Len dúfam, že si ten nezmysel s modrým svetlom výrobcovia neuvedomia (ono to možno má nejaký efekt, ale nie taký ako sa vo veľkom prezentuje) a o automatickú zmenu jasu neprídem. Áno, ono sa všetko dá urobiť automaticky, ale ja som na to lenivý a filter modrého svetla už pchajú všade, tak ho len využívam.

Reakce na komentář

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj komentář:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět na články