
Zemřel známý hacker, schopný spáchat anonymní hromadnou vraždu
San Francisco – Z dosud neznámých příčin zemřel v americkém San Francisku přední světový hacker a bezpečnostní expert Barnaby Jack. Proslavil se před třemi lety, kdy předvedl metodu, díky níž přinutil jakýkoliv bankomat začít vydávat bankovky a na závěr ještě zobrazil na obrazovce bankomatu slovo "jackpot" za zvuků krátké fanfáry. Za týden chtěl na tiskové konferenci předvést techniku, která umožňuje na dálku usmrtit kohokoliv, kdo má voperovaný kardiostimulátor.
zabít kardiaka se stimulátorem je dětsky jednoduché. Stačí dostatečně silný EMP.
On na to právě upozorňoval výrobce, že by to měli nějak řešit.
Jsem si hned vzpomněl na film "Návrat do budoucnosti", jak tam dvanáctiletý kluk "hacknul" bankomat z Atari Portfolio.
S tím bankomatem
A schválně, jak měl nasazenou čepici?
Jasně, že asi kšiltem dozadu, nepamatiji si to. Byla to taková sci-fi komedie.
Aha, on tam čepici neměl
to si IMHO pleteš s T2 (Terminator2).
edit: yoyo: http://www.techeblog.com/index.php/tech-gadget/int eresting-look-at-the-atari-portfolio-the-computer- john-connor-used-in-terminator-2
jenže to je neřešitelné. To bys musel kardiaka zahrabat několik desítek metrů pod zem, a i potom by to byla jen otázka intenzity toho EMP..
Olověná vesta by nepomohla?
Ona by ani nemusela byt olovena, ale muselo by to asi cloveka uplne obalit niecim vodivym, nie som si ale isty jak je to s magnetickou zlozkou pulzu. Odtienit sa da elektronika vzdy napr. vo vojenskych zariadeniach (tanky, lietadla), ale odtienit cloveka to asi bude trochu problematicke ptz nemoze na sebe niest 100kg ani sa cely do niecoho obalit
Inac ja nejak nechapem co to je za nezmysel s tym "na dialku spachat", cez internat sa to spachat neda, a technologia ktora by urobila ucinny EMP na viac jak par metrov tiez pokial viem neexistuje. Okrem atomovej bomby samozrejme ale to by mal ten clovek ine starosti jak nejaky poruchany kardiostimulator :)
A co přenosná lehká faradayova klec? Případně s "uzeňovacími pásky", nebo jak se jmenovaly takové ty cancoury, co se kdysi montovaly na osobní auta ?![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
Je to stejně prd platné, neporadí-li s si s kardiakem EMP, bude použito třeba basové dělo. 1500 dobře směrovaných wattů (opravdových, ne z hifivěže z tržnice), nějakých 6-8 hertzů a je vymalováno
V článku jde IMHO o něco jiného. O upozornění na problémy se zabezpečením, ne o něčí cílevědomou likvidaci.
problemy se zabezpecenim pred ČÍM/KÝM?
Prostě si nemyslím, že někdo chtěl takto někoho popravovat. Média ale potřebují bobmastické nadpisy článlů.
http://kashapatel.com/2012/12/27/hacking-into-impl antable-medical-devices/
pisu ze na 30feet (=10m a ne 50 jak pisu v tomto clanku) a otazka je aj ze co k tomu laptopu bolo pripojene, neda sa tvrdit ze to moze fungovat na dialku pomocou cudzich laptopov.
On hackoval proste komunikaciu s tym zariadenim, ktora sa robi radiovo. Vacsinou ide predpokladam o sposob typu RFID, to sa na dialku hacknut neda, on si asi vybral nejaky skvely kram stimulator asi s nejakym wifi alebo BT alebo co ja viem co tam bolo, ktory asi vyvijal nejaky dement :) Mozno napodobnil s wifi kartou komunikacny protokol toho stimulatora, ale taky stimulator s ktorym sa da komunikovat na viac jak 5cm je totalna pakaren, a je velmi dobre ze ten chalan ukazoval ludom ze jaki dementi vyrabaju taketo kriticke zariadenia. Keby som bol prezident tak tych dementov co vyvijali specifikaciu toho stimulatora by som dal okamzite zasrelit.
P.S. a je skoda ze neni viac ludi ktori maju cas a prostriedky a chut verejnosti ukazovat ze co za sracky im vyrobci tlacia, ci uz OS alebo routery alebo mobily alebo cokolvek, aj medicinske zariadenia
Pokud vim, tyka se to pouze novych stimulatoru s WIFI, ktere automaticky odesilaji informaci lekari...
Horns of Jerycho?
to jsem zvedavej jakou sebevrazdou ho zavrazili
To NSA: "Kiss my ass". Máte hypergigapočítače, tak si to přeložte do češtiny
.
Američani mají vždycky něco extra. Takhle si představují IP adresy v US seriálech.
Sejmul jsem to, ale už si nepamatuju, co to bylo za seriál.
Tohle.
Jo, to bude ono. Ale ti to trvalo!