Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem OSTRAJava :-)

OSTRAJava má za cíl pozvednout kvalitu (nejen ostravského) programování. Na rozdíl od Javy vychází OSTRAJava přímo z mluveného jazyka (ostravského nářečí), tedy z něčeho čemu obyčejní lidé rozumějí. Typický ostravský horník pak nebude mít problém přejít od těžby rudy ke klávesnici. Jazyk tak mimo jiné řeší i problém nezaměstnanosti na moravsko-slezsku.

ostrajava

Předmět Autor Datum
:-) Tohle by se mi mohlo hodit při modování Minecraftu. Jo, a ostravský horník rudu netěží :-p
L-Core 21.12.2015 11:19
L-Core
Jak nerube Rudu, šak Ruda je z Ostravy, ni?
mia 22.12.2015 11:22
mia
tohle bylo kdys populární, kdy dc++ klient strong měl komplet rozhraní přeložené do tmavočeštiny. čó…
kmochna 21.12.2015 14:55
kmochna
jako fajne, navyc jak fčil bude hromada tych propuštěnych havyřu z Paskova tak se jim to aji budě ho…
rl 21.12.2015 21:00
rl
Chyba jak cyp, autor určitě neni Ostravak. Ale jinak dobre. Místo "bo" bych dal ostravštější "či". O… poslední
iqdnfvc 07.01.2016 23:46
iqdnfvc

jako fajne, navyc jak fčil bude hromada tych propuštěnych havyřu z Paskova tak se jim to aji budě hodit, bo programatoru se furt nědostava, ale jak mohl kdosyk vymyslet že místo OR se použije "bo"? Bo přece "bo" nikdy neznamenalo "nebo". "Bo" je zkracenina od "protože", "jelikož"..."bo neni čas pyčo" přece znamená "Protože není čas, kamaráde" ale ni "Nebo není čas". I gdyž, tady to "nebo" byt može a to enom proto, že f tymto přypadku má to "nebo" právě ten smysl teho "neboť", "protože", "jelikož", ale ni "nebo" jako "or". Možná se to aji gramatycki nějak menuje, ale to už sy němožu pamatovat, bo už je to hafo roku co sem maturoval...

Chyba jak cyp, autor určitě neni Ostravak. Ale jinak dobre. Místo "bo" bych dal ostravštější "či". Otevř se sice použiva, ale nikdy jsem neslyšel "zavř". Určitě by se hodila nějaka reviza od rodileho mluvčího.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru