Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem DOOM a Vulkan - Nárůst výkonu Radeonů, ale má to háček!

Osobně tu jako rádce uznávám jen pár lidí, u těch jsem si 100% jistý, že by upgrade z GTX970 za RX 480 nedoporučili, za předpokladu, že se jedná o přechod z funkční karty. Jiná věc by byla, kdyby GTX970 zdechla, v takovém případě bych klidně RX 480 jako náhradu doporučil, ale určitě bych netvrdil, že bude mít výkon stejný nebo vyšší než GTX980.

Jinak přeci nelze ovlivnit kdo kde co poradí, poradna je veřejně dostupná a může tu začít plácat nesmysle kde kdo.

Alespon vim mihave ze se stale kricelo RX@480 ma vykon GTX@980
Toho jsem si nevšiml, osobně vím jen o tom, že RX 480 dosahuje lepších zlepšení výkonu v DX12/Vulkanu, než kdy bude nVidia dosahovat (zřejmě dokud nepřijde Volta). Taktéž bych ještě počkal na OC karty výrobců, zatím kartu předvedl jen Sapphire a oproti referenci je nárůst výkonu znatelný, pokud MSI vydá nějakou tu jejich Lightning edici, určitě se výkon zase o pár % posune.

, nebo ze GTX@1060 ma byt GTX@960,
Nevím kdo to říkal, ale něco podobného jsem psal já, ohledně finanční strategie nVidie.
Řadově, tedy číselně je GTX 1060 nástupce GTX 960, osobně jsem logicky předpokládal, že zůstane cena GTX 960 a posune se výkon, tak jak to dělá AMD už od řady HD 7000. nVidia to vzala ale svým ohavnějším způsobem a za nárůst výkonu si účtuje peníze jakoby za řadu vyšší (z předchozí generace). To je myslím naprosto legitimní myšlenka a fakt.

Je to samozřejmě jejich věc, ať si dávají cenu jakou chtějí, ale když AMD dokázalo řadového nástupce 380(X) -> 480 dodat na trh za stejnou cenu jako byla při dodání prvních karet (380(X))na trh, a to se znatelným nárůstém výkonu, snížením spotřeby, atp... Proč to nejde i u nVidie? Je jejich 16nm FinFET proces o tolik dražší nebo jen nV využívá dominance na trhu, naivity a blbosti svých zákazníků (přeci nejsem jediný, kdo si toho všiml a nelíbí se mu to)?

Reakce na komentář

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj komentář:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět na aktuality