
Statistiky poruchovosti HDD Backblaze za rok 2016
Tak SG jako vždy vede.diit.cz
Zdroj: diit.cz
Tak SG jako vždy vede.diit.cz
Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru
dovolil bych si upozornit, ze v tabulce od Backblaze se nenechazi ani jeden disk Seagate z rady HDD Desktop ala 7200.14, to jest nejoblibenejsi disk pro domaci uzivatele a nenachazi se tam ani WD Blue a WD Black.
Jsou tam predevsim katastrofalni jiz dlouho neprodavany 7200.11, pomale 5900 Seagate Green a od WD je tam hlavne Red a Green.
Jako co jsem si to projížděl tak Black a RED ok ohledně výdrže beru všeobecné domácí použití,Blue taky žádná sláva ale pořád asi Ok vadný sektory prostě blbej kus ale u SG se prostě dokola opakuje po záruce chcípne nemůžu si pomoct je to zmíněno každou chvilku,beru běžnej asi nejvíc prodávanej si porovnej komenty u stejnýho WD Blue co bys asi pak koupil. www.czc.cz
Budeme-li mluvit o dicich cca. 5400ot. tak jednoznacne WD Red.
Ovsem u disku 7200ot. je situace slozitejsi, WD Black a WD Red Pro dosahuji pomalu dvojnasobku ceny Seagate 7200.14 (HDD Desktop) a tudiz je velmi na zvazeni, zda nevzit radeji dva Seagaty treba do RAID1 nez jeden WD Black nebo WD Red.
Navic mi muze kdokoli cokoli vypravet, ale jiz mnoho let ziji bez reklamace jedinneho Seagatu, paradoxne mam i dva udajne vysoce poruchove 5900ot., zatimco WD Black jsem reklamoval nekolikrat a uz jsem reklamoval i WD Red.
Doma tak i v praci, kam uz ted chodim jen na vypomoc. Co delam ted, tak tu byl v masinach Seagate 7200.12 a to se vyhazuje po 2 letech uplne bezne.
Takze asi ma Seagate nektere rady lepsi a nektere horsi a bude jistejsi kupovat drazsi WD, ale pri me smule na WD si klidne muzu dovolit i toho Seagate.
Mimochodem pokud jde o 1TB disk, tak za me jednoznacne:
WD Black 2,5"
Ten priplatek neni velky a 2,5" byvaji odolnejsi a spolehlivejsi, nema to vykon 3,5" WD Black, ale to vubec nevadi.
Postnul si 3,5
Jako nevím jestli odolnějěí a spolehlivější to jako z jakýho důvodu? Cena Ok o 300 nižší ohledně výdrže atd se zas tak dlouho neprodává aby se dalo soudit,navíc 2,5 která asi moc do ntb dneska nefrčí když je SSD a v desktopu je fuk co je....
Jenze ten 2,5" muzes preci pouzit i v desktopu a navic je znacne tissi nez ten 3,5" Black.
Jako to je jasný jako já mám tu 3,5 a slyšet není taky,je tam prostě jenom lepší cena ale spolehlivost / odolnost atd bude na stejno.
Mel jsem doma nebo v praci celkem 6 WD Black 3,5", vsechno 2TB, vsechno bylo docela hodne slyset, zdaleka vic nez jakykoli jiny 7200ot. disk.
Ted uz mam doma jen posledni 2TB Black 3,5" a protoze ho mam jen kvuli tomu, ze mi zbyl a mam ho na data, tak ho vypinam, kdyz ho nepotrebuju, proc si doma delat zbytecnej kraval.
V samohrajce mam SSD na system a WD Black 1TB 2,5" na filmy a vubec o nem nevim.
Jako já mám odhlučněnou case a slyšet je max tak zdroj,schválně jsem šponoval uši jestli dělá hluk jak se psalo v komentech,takže buďto mám dobrej kus,nebo super odhlučněnou case,mám teda 1TB verzi navíc mě pořád něco hraje z repráků takže pak není slyšet ani ten zdroj.
Odhlucnena case, dobrej kus, ja navic ty 1TB neznam, mohou byt tissi, proste muze byt vse dohromady a slyset neni. A Raptora si uz nekoupis, uz se skoro nenabizej, ty maji desivej seek, ale mimochodem takovej brum jako ty Black co mam (mel jsem) ja teda nedela.