Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Co dokáže umělá inteligence ve smartphonech? Slyšet světlo nebo zhudebnit zvuky velryb

Umělá inteligence (AI) patří v současnosti k nejskloňovanějším pojmům v oblasti mobilních technologií.

Nejznámějším inovátorem v tomto směru je společnost Huawei, která v říjnu představila už druhou generaci AI ve smartphonech. I přesto, že je umělá inteligence téměř neviditelná, přináší vylepšení při každodenním používání. Majitelé top modelu Mate 20 Pro ji využijí například při fotografování nebo optimalizaci výkonu a výdrži baterie, ale umělá inteligence už dnes umí mnohem víc.
Jak zní světlo?
Působivou demonstraci schopností umělé inteligence ve smartphonech převedl Huawei pouze před několika dny. Projekt Sound of Light naučil AI v modelu Mate 20 Pro transformovat záběry severní polární záře do hudebního díla. Speciální systém založený na umělé inteligenci nejprve analyzoval tvar a rychlost záběrů přírodního fenoménu, aby na základě získaných dat vytvořil jednotnou hudební linii. V poslední fázi podal stroji pomocnou ruku známý skladatel Mark Sayfritz a projekt velkolepě završil koncertem symfonického orchestru ve slavné koncertní síni Brahms Hall ve Vídni. První hudební dílo svého druhu dokázalo, že díky umělé inteligenci můžeme skutečně slyšet světlo.
Frekvence lásky
Příroda a hudba jsou dvě natolik fascinující oblasti, že se...

Předmět Autor Datum
Nenašly se žádné komentáře.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru