Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Japonští vědci vyvíjejí robotický ocas pro lidi. Má jim pomoci s rovnováhou

Fráze hbitý jako kočka brzy nabere zcela jiných rozměrů. Japonští vědci totiž pracují na nositelném robotickém ocasu určeném pro lidi, jehož cílem bude upravit rovnováhu svého nositele velice podobným způsobem jako je tomu u zvířat. Technologie, která je zatím v testovací fázi, má pomoci lidem ztrácejícím rovnováhu. Hodit se však může i ve virtuální realitě či zábavním průmyslu.

Máte problémy s rovnováhou nebo prostě jen často zakopáváte? Japonští vědci pro vás mají neobvyklé řešení. Vyvíjejí totiž robotický ocas, který potenciálnímu pádu na zem předejde. Obsahuje totiž čtyři uměle vyrobené svaly, díky kterým ocas připevněný k pasu uživatele reaguje na jeho pohyby.

Jednoduše řečeno, pokud se nositel nakloní vlevo, ocas se otočí doprava, v případě záklonu se zas vztyčí vzhůru. Tyto protisměrné pohyby pak člověku umožňují lépe korigovat rovnováhu a poskytnou lepší stabilitu.

Ocas inspirovaný biomimetikou byl vytvořen poté, co vědci zkoumali savce a jiné obratlovce, jejichž ocasy fungují jako další končetina. "Zajímalo nás, jak můžeme lidské tělo posílit pomocí...

Komentář k aktualite

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj komentář:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět na aktuality