Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Nové modely SSD Samsung - 4TB za 3990,- Kč!

Samsung Electronics, světový lídr v oblasti vyspělých paměťových technologií, rozšiřuje svou nabídku SSD o novou sérii supervýkonných SSD pro rozhraní SATA, které v rychlosti překonají i modely určené pro PCIe 4.0.

[89574-samsung-990-evo-lirpa-1-jpg]

Nová série bude mít označení 990 EVO LIRPA SATA. Tyto disky vycházejí z oceněné série SSD 970 EVO PLUS, která byla uvedena na trh nedávno. Jsou založeny na přelomové technologii 4D V-NAND společnosti Samsung pro maximální výkon a výdrž. Hlavní rozdíl je však ve formátu, který je 3,5“, tedy stejný jako u klasických desktopových pevných disků. Proto je není bohužel možné použít do notebooků. Výhodou je však větší prostor pro paměťové čipy, díky čemuž lze dosáhnout i větších kapacit a také lepší odvod tepla, což se pozitivně projeví na životnosti. Toho si je vědom i Samsung a poskytuje na tyto SSD záruku 10 let.

[89575-samsung-990-evo-lirpa-2-jpg]

Další přelomovou technologickou novinkou je způsob připojení – aby mohlo být dosaženo uvedených vysokých rychlostí, disky se připojují prostřednictvím dvou SATA kabelů. Uvidíme, jak se toto řešení osvědčí v praxi, ale je předpoklad, že uživatelé rádi obětují jeden SATA port navíc, aby získali několikanásobně vyšší rychlost přenosu.
.

[89576-samsung-990-evo-lirpa-3-jpg]

Model 990 EVO LIRPA SATA bude dostupný v kapacitách 4TB, 6TB a 8TB. Do budoucna se počítá s kapacitou až 16 TB. Samsungu se podařilo o 45% zlepšit výrobní efektivitu díky jednodušší konstrukci, což se projeví i v nižších cenách za jeden gigabajt kapacity. Za nejmenší verzi, tedy 4TB, zaplatíte 3990 Kč, což je velmi příjemná cena.

[89577-samsung-990-evo-lirpa-4-png]

Nová série SSD je ideální pro uživatele, kteří chtějí vylepšit své stolní počítače o úložiště s vysokou kapacitou i výkonem. Uvidíme, jak zareagují ostatní výrobci, máme se na co těšit.
.

Zdroj: Agentura JPP (Jedna Paní Povídala)
Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ty rychlosti to zabily. A kombinace SATA a PCI.E poslední
kapole 06.04.2020 15:53
kapole

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru