Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem RDNA3 bylo možná zrušeno

Zpomalená Navi 33 nakonec nedosáhne ani výkonu RX 6700, refresh nejspíš padá

Některé zdroje navíc přinesly informaci, že refresh Navi 31 / 33 skončil u ledu. AMD podle všeho usoudila, že než obětovat lidské zdroje (kterých má nedostatek) na produkty, které by se na trh nedostaly dříve než ve druhém pololetí (spíše koncem třetího kvartálu), bude vhodnější klást důraz na generaci RDNA 4, jež se chystá na příští rok.

Takže to vypadá, že minimálně rok budou herní grafické karty pouze od NVidie a kdo se o to zajímá, asi ví, že ty jsou extrémně drahé a navíc nepřináší skoro nic navíc proti minulé generaci.

Zdroj: diit.cz
Předmět Autor Datum
RDNA3 bylo možná zrušeno Natyka se to spise zruseni "refresh" rady nazyvane taky jako RDNA3+ ktera…
HPET 30.01.2023 23:01
HPET
Netyka se to spise zruseni "refresh" rady nazyvane taky jako RDNA3+ Bylo to jinak. AMD vydala RDNA3…
RedMaX 31.01.2023 09:33
RedMaX
Taky si myslím, že u obou výrobců je nyní "klidová sezóna" a nakupovat nové grafiky se vůbec nevypla… poslední
touchwood 01.02.2023 07:39
touchwood

RDNA3 bylo možná zrušeno

Natyka se to spise zruseni "refresh" rady nazyvane taky jako RDNA3+ ktera mela opravovat nektere chyby v jednatricitkach ?
Graficke karty s RDNA 3.0 (Navi 31) jsou normalne v prodeji.

od NVidie a kdo se o to zajímá, asi ví, že ty jsou extrémně drahé a navíc nepřináší skoro nic navíc proti minulé generaci.

4070Ti s pomerem cena vykon jeste ujde.
S tim ze Ada Lovelace (4Gen) nic neprinasi sice nesouhlasim ale OK. (uz jen samotna evoluce DLSS/NVIDIA Tensor/AV1 stoji za zminku)
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ada-lovelace-architecture/
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-40-series-graphics-cards-announcements/

Netyka se to spise zruseni "refresh" rady nazyvane taky jako RDNA3+

Bylo to jinak. AMD vydala RDNA3 Navi31 a na poslední chvíli změnila specifikace, takže frekvence byly o gigaherz nižší. Nebylo to na reklamace, protože ve specifikaci bylo napsáno správně, čeho RX 7900 může dosáhnout. Ale chápali, že to musí vysvětlit a řekli, že prostě je tam v RDNA3 chyba, kterou se nepodařilo odstranit a proto to vydali za nižší cenu s nižším výkonem.
Lidé se ale přirozeně ptali, jestli chybu opraví a budou i nějaké karty s vyšším výkonem.

No a teď to podle úníků vypadá, že nebudou. Nejen že nebude RDNA3 bez chyby na rychlo zvané jako RDNA3+, ale nebude možná už nic z RDNA3 a bude se minimálně rok čekat na RDNA4.

Co se týká NVidie, tak ani RTX 4070Ti poměrem výkon/cena neujde! Ta grafika je dražší než svého času RTX 3080 a přitom má ve 4K nižší výkon.
Evoluce DLSS se moc nepovedla a ani to ostatní ty drobky za zmínku nestojí vzhledem k problémům, které u těch grafik jsou.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru