Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Aplikace TikTok představuje bezpečnostní hrozbu

Národní úrad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal VAROVÁNÍ před hrozbou v oblasti kybernetické bezpečnosti spočívající v instalaci a používání aplikace TikTok na zařízeních přistupujících k informačním a komunikačním systémům kritické informační infrastruktury, informačním systémům základní služby a významným informačním systémům. K vydání tohoto varování vedla NÚKIB kombinace vlastních poznatků a zjištění spolu s informacemi od partnerů. Obava z možných bezpečnostních hrozeb vyplývá především z množství shromažďovaných dat o uživatelích a způsobu, jakým jsou sbírána, nakládání s nimi a v neposlední řadě také z právního a politického prostředí Čínské lidové republiky, jejímuž právnímu prostředí je podřízena společnost ByteDance, která vyvinula a provozuje sociální platformu TikTok. Varování je pro povinné osoby dle zákona o kybernetické bezpečnosti účinné od okamžiku vyvěšení na úřední desce NÚKIB.

https://www.nukib.cz/cs/infoservis/hrozby/1941-aplikace-tiktok-predstavuje-bezpecnostni-hrozbu/

Předmět Autor Datum
TikTok je něco jako čínský facebook? Slyšim totiž o tom prvně, ale možná by nebylo od věci to zkusit…
RedMaX 08.03.2023 17:33
RedMaX
u tebe je stejně jasné, že si počkáš na další generaci čehokoli, takže další information disclosure…
touchwood 15.03.2023 17:52
touchwood
Jo, zůstávám na Facebooku, ale prý chtějí sjednotit Facebook a Messenger do jedné aplikace, to se mi… poslední
RedMaX 16.03.2023 11:40
RedMaX

Jo, zůstávám na Facebooku, ale prý chtějí sjednotit Facebook a Messenger do jedné aplikace, to se mi nelíbí, můj telefon to nedá, zatímco doteď Messenger Lite dával. :-/

A proč používám jako chatovací aplikaci s přáteli právě Messenger?

Je to jedna z mála aplikací, která není svázána s telefonním číslem. Svázání chat aplikace s telefonním číslem a jeho zveřejnění jako to dělá WhatsApp, považuju za významné bezpečnostní riziko rozhodně vyšší než je nějaký čínský TikTok. Zásadně teda aplikace, které po mně žádají telefon neprovozuju!

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru