
Definitivní konec disket 3,5"
Konec disket = konec zařízení pro ně. Když si vzpomenu, jak jsem na disketách přenášel různé hry... např. Doom nebu Duken nuken.A občas se stalo, že jedna ta zabalená část se pokazila, tak jsem běžel k sousedovi, aby mi jí nahrál znova....nahrávání trvalo třeba 5 minut (na jednu disketu). No a takhle těch disket bylo třeba 40.
Jo to dnešní nahrávání je skoro již o ničem... spolehlivost nahraných dat s příchodem CD-RW je několikrát vyšší... ale neříkám, že se nemůžou pokazit
Ono urcite to bude este nejaka firma vyrabat, dokial bude dopyt (pre nejake uplne pribrzdene pripady v statnej spravne, prip. pre starsie priemyselne stroje).
Bezne ale clovek dnes uz toto nepotrebuje, aj keby sa niekto nevedel zaobist bez nejakej historickej bootdiskety, tak si to uz davno moze nadrbat na bootCD (stiahnutie image z FDD do .ima a vypalenie na bootCD zvladne aj CDburnerXP zdarma). Takto vytvorene bootCD sa po nabootovani sprava presne ako disketa (emulacia A:)
Pre nejake pribrzdene programy pod Win (ktore chcu sahat na A:) existuje Virtual Floppy Driver od MS (emuluje A: pod Win, disketa = .ima subor na HDD), zdarma.
Verbatim chce i nadále pokračovat s výrobou zastaralých disket
http://computerworld.cz/aktuality/verbatim-chce-i- nadale-pokracovat-s-vyrobou-zastaralych-disket-657 4