
Nimbuzz - konec Skype a ICQ
Velmi oblíbený IM klient Nimbuzz, který podporuje celou řadu komunikačních protokolů jako ICQ, Facebook nebo MSN, přijde o podporu hlasové komunikace Skype. Důvodem je údajně špatná komunikace zástupců Nimbuzzu s vedením Skype.
http://mobilenet.cz/aktuality/clanek.php?id=d615&n imbuzz:-krome-skype-konci-dokonce-tez-icq
A já furt proč se mi nechce Skype a ICQ už dva týdny připojit (furt "password failed"), přeinstalovávám... A až když hledám, tak tohle.
A ja som cakal, kedy pridaju podporu pre ICQ a Skype do mobilneho Nimbuzz-u.
Vie niekto o IM pre Symbian (Nokia E71), ktory by zvladol: ICQ, MSN, Gtalk (jabber), facebook chat, pripadne aj skype? Na mobile je dost odveci mat zapnutych niekolko app. Staci mi cisto chat, ziadne dalsie extra veci, hovory, posielanie suborov, ci podobne...
http://www.symbian-freeware.com/download-ebuddy.ht ml
ebuddy
Vdaka za tip, eBuddy som pouzival, ale ten mi prestal fungovat odkedy mam Orange World internet. Na wifi v pohode funguje, ale s Orange World nie. Inak ostatne aplikacie Orange World akceptuju a internet na nich funguje. Takze tam je ten problem. Asi zalozim normal thread, co ak niekoho daco napadne.
Mam pocit, ako keby ten nenazrany Oranž blokoval niektore porty alebo tak nejak... Okrem eBuddy mi nejde ani vstavany nokia email klient. Ostatne aplikacie vyzadujuce net zas v pohode idu.
Máš symbianovou Nokii? Já měl podobný problém, když jsem nastavil v teflonu net po novu, jak psali z Vodafonu. Přístupový bod byl data.vodafone.cz, tím pádem to běželo přes nějakou jejich proxy, či co. Půlka stránek zparchantělá, děs. Pomohlo nastavit jako bod GPRSweb. Od té doby pohoda, běhá všechno.
GPRSweb access point nemam na vyber. Len Obrazove spravy, Orange MMS, Orange World. Nic viac. Nastavenia som dostal konfiguracnou SMS, nepomohlo ani vyziadat si novu konfiguracnu SMS.
To musíš vytvořit růčo sám - určitě mají na netu návod. Dej ale pozor na jednu věc - aby veškerá data hnaná mimo ten jejich přístupový bod nebyla extra zpoplatněná. Zkusil bych zavolat na jejich linku a pokusit se získat k teflonu nějakého jejich technika.
U vodafonu mají třeba připojení a nastavení hezky popsaná tady: nastaveni_mt.php
Vdaka za snahu, pokusim sa zohnat nejakeho technika z Pomaranžu. Ale mam prirodzenu nechut voci takymto helpline-om, kde pracuju povacsinou vygumovani zamestnanci s mechanickymi odpovedami. Dopracovat sa tam co i len k humanoidu da obrovsku pracu. Samozrejme za moje peniaze.
Btw. ak si nastavim GPRS nebude to pomalejsie pripojenie ako ked je dostupna 3G siet? (v tomto sa moc nevyznam)
U vodafonu to tak není. Ačkoli je bod GPRSweb, tak je-li dostupná 3G síť, tak to jede přes ní. Tzn že se místo "3G" pod sloupkem intenzity signálu objeví (při aktivaci datového spojení) dvě šipky a nad nimi 3G nebo 3,5G. Když jsem někde na venkově, kde 3G není (a pod sloupkem intenzity signálu je klasická anténka), tak se nad dvěmi šipkami objeví písmeno E, jakože EDGE.
Takže ne, teflon použije to nejrychlejší co má k dispozici.
Tot fajn! Ono ja tiez zistim, ak nahodou pojde vzdy len pomalsie pripojenie - telefon mi to zobrazuje priamo na home-screene.
Pozná se snadno, přes co to fičí - pod sloupkem s intenzitou signálu se mění popis nad šipičkami indikujícími datové spojení. Pro klasické GPRS je to myslím G ve čtverci (návod hledat nebudu), pro EDGE je to E a pro sítě 3G 3G nebo 3.5G. Proč 3.5 nevím, asi jako "víc než klasické 3G"...?
Je to ještě "3Geovější"
Jakože "víc čísel, víc 3G" stejně jako "víc pruhů, víc adidas"...?
Dale Cooper patri ti velka vdaka. Nahodou som teraz nadabil na nete na nastavenie Orange GPRS pristupoveho bodu, sproboval som a ten mail mi cez GPRS nastavenia fakt funguje! Diky moc, mas u mna velke
Pekny povianocny darcek, konecne mam normalne mailovanie na mobile.
Ak by niekto hladal tieto nastavenia:
NASTAVENIE E-MAILU CEZ GPRS
zvolíte Menu-Nastavenia-Nastavenia telefónu-Spojenie-Miesta prístupu- Voľby- Nové miesto prístupu:
Názov spojenia: Orange Internet
Nosič dát: Paketové dáta
Názov miesta prístupu: internet
Meno užívateľa: nezadávate
Vyžadovať heslo: nie
Heslo: nezadávate
Autentifikácia: normálna
Domovská stránka: nezadávate
[zdroj]