Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu, jaký koupit router

Ahojte. Po šesti letech nonstop provozu mi odešel router a tak bych prosil o radu,jaký koupit. Internet chytám přes 5Ghz wifi antenu,rychlost je kolem 5Mb/s a připojovat budu dva notebooky s Vistou a 7. Bydlím v rodinném domě se silnými zdmi,proto potřebuji dobrou sílu signálu. Protože tomu nijak extra nerozumím,ocenil bych snadné zprovoznění. Trochu jsem hledal a zaujal nme tenhle:asus-rt-n12 Za případné rady a názory předem děkuji.
Změna předmětu, původně: miku
Změna kategorie, původně: Periferie (shark.jd)

Internet chytám přes 5Ghz wifi antenu

ta "anténa" končí vf koaxiálem, nebo lan konektorem? je tam nějaká krabička tajného výrobce a typu?

Bydlím v rodinném domě se silnými zdmi

router máš uprostřed baráku, nebo kdesi v rohu?
a taky chceš nejspíš z jednoho routeru pokrývat neurčitý počet pater?

lan kabel nevede z antény, ale z nějakého ap kdesi na půdě, případně jde o hotovou jednotku anténa+ap. to je ale celkem fuk. to sunny bude poe. čili router bude v klasickém zapojení.

router už máš, pro jistotu je tajného typu bez štítku zespodu, aby to bylo napínavější.
už má wifi? odnímatelnou anténu? předpokládáš kolik notebuků?

preventivně: jako levná možnost např. wr841nd - 2x 5db antény by se mohlo s přízemním barákem vypořádat.
pokud uvažuješ nad rychlou "páteřní" lan do budoucna kvůli nějakému tomu nas úložišti, dobrou volbou ten wr1043nd.