Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nepřečte flash disk

Při práci s flshkou přestala fungovat. Objeví se, že jí mám naformátovat, to jsem neudělal. Flashka je plná. Prosím o radu, jak se dostat na data na flashce. Děkuji Tomáš

strč ji do jiného portu / jiného pc. furt nejde přečíst?

na flashce nemají nikdy co dělat originály dat, je to nespolehlivý přenosný nástroj -> z něj vykopírovat data vždy na pc, až tam je upravovat. vždy tak vznikne druhá záloha pro případ ztráty dat.

placené sw: getdataback, r-studio.
free: testdisk

v jiném portu ji to chce taky naformátovat.
nejsou to úplně životně důležitá data, jsou to texty ve wordu, jen jich je docela dost, tak bych to rád nějak zkusil.
některé texty mám uložené jen jako pdf, dá se nějak převést pdf zpět do wordu? Děkuji tomáš