Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je trestné darovat kopie her?

čaute , hele mám tu takovéj dotaz. Když vypálim hru a poté ji daruji kamarádovi , je to trestné a hrozí mi za to nějake postihnutí? :D :) asi blba otázka ale chci se na to zeptat.
Změna předmětu, původně: Pálení (shark.jd)

Za zákona Mikrosoftím Bingem. Takže lupiči můžou zůstat v klidu. :-)
K dotazu: Ono asi bude trestné darovat i originální hru, takže je to sporné.

Pokud si koupím hru, nainstaluji si ji a pak CD/DVD daruji kamarádovi, který to opakuje dále... To ti připadá legální? Něco jako GTA pro celou vesnici, kde jsou všichni kámoši? :-D

Nějak se tady vytrácí rozdíl mezi darováním a kopírováním. V obou případech budeš mít v PC hru, kterou sis nekoupil.

Takže se dopracuješ k tomu, co píšu výše: Celá dědina má nainstalovanou hru z jediného legálního CD.
Podle tebe je to OK. :-)

Asi to nebylo tak nesporné, když to musel řešit Evropský soudní dvůr.

Chápeš rozdíl licence/multilicence? Půjčením dvd s GTA IV uděláš z CD na které máš jen licenci multilicenční, což nejde. Takže když to odinstaluješ a střelíš, je to ok. Pokud to nainstaluješ, střelíš, tak to používáš v rozporu se zákonem, kupující by měl být v cajku.

Je řeč o "darování" - jak píšu nahoře (viz. citace níže).

Pokud si koupím hru, nainstaluji si ji a pak CD/DVD daruji kamarádovi, který to opakuje dále... To ti připadá legální? Něco jako GTA pro celou vesnici, kde jsou všichni kámoši?

Nevím, proč se mi všichni snažíte namluvit, že nemám pravdu a v podstatě tvrdíte, že to jednání, které tady cituji - je podle vás legální. Mi jsou naprosto jedno nějaké licence či multilicence.

Dovedeš si představit, jak na té dědině každý "darující" maže nebo alespoň neprovozuje tu hru? :-D

Většinou musí bejt dvd disk v pc aby šla hra hrát jak se tu už píše ,takže když se daruje tak jí dotyčný může hrát jako ty ,ale ty si jí už nezahraješ a jestli daruješ nějakou přepálenou verzi tak to je nelegální.:-)

Už nevím, na co kdo a na koho vlastně reagoval. Všem oznamuji, že nikomu nic nepůjčím, ani nedaruji! Snad je to legální. :-)