Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Trinity vs. 1866 RAM

Prosím Vás o pomoc. Mám paměti Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1866C9 v desce ASRock FM2A85X extreme4-m s procesorem AMD A10-5800k (Trinity), win7 64 home premium. Všude se dočítám že tyto paměti a základní deska zvládají pracovat na frekvenci 1866 Mhz. I Trinity to má zvládat. Tudíž když to takto nakonfiguruji v BIOSu, mělo by to vše šlapat jak hodinky. Realita je však v mém případě jiná. Když pro paměti v BIOSu nastavím frekvenci 1866 a spustím Windows, systém sice funguje zdá se bezchybně, ale monitor mi bliká ''jakoby měnil svou obnovovací frekvenci'' zdá se že náhodně, vteřinu to je v pořádku, pak 3 vteřiny tma, 2 vteřiny zase OK a pak zase 2 vteřiny tma, někdy to vydrží v pořádku i 10 vteřin ale pak zase dokola a napřeskáčku. Řekl bych že to dělá stejný efekt jako když se mění rozlišení u monitoru. Přitom frekvenci a rozlišení ať dám na monitoru jakkoliv tak problém je pořád stejný... Zkusil jsem jiný monitor a dělalo to přesně ty samé věci, takže monitorem usuzuji že to nebude. Dělá to ale až při načítání té modré obrazovky Windows, nikoli v BIOSu. Ovšem když se vrátím zase do BIOSu a nastavím pamětím frekvenci 1600, problém zmizí a vše je naprosto v pořádku. Už si s tím nevím rady a nemohu nic kloudného vygooglit. prosím Vás kohokoliv tedy o radu v čem si myslíte že je zakopaný pes a jak tento problém vyřešit abych dosáhl plného potenciálu mého PC. Uvítám jakýkoliv rozumný komentář. Případně připíšu i další komponenty a detaily. Děkuji

Lidi děkuju Vám všem co jste mi zde výše poradili. Bože taková banalita, to mi mělo být jasný! Pro příště už bude. Ještě jednou děkuji MM.. Už to funguje jak má!!! Chyba byla v zastaralém UEFI BIOSu. Jsem fakt Lama :D hiphip... HURÁ!

Chlapi poplácejte se po zádech;)

PROBLÉM VYŘEŠEN