Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Levná laserová tiskarna (linux)

Potrebuju nejakou levnou tiskarnu na obcasny tisk, staci cernobila, libi se mi tato, da se v cene cca. okolo 2.000,- sehnat neco lepsiho, aby to umelo chodit na linuxu (tahle presto, ze vyrobce pise jen podporu pro Windows a Mac ma ovladace od vyrobce na linux - dokonce pripravene v deb a rpm)?

Tato tiskárna není nativně podporována v Linuxu. Je možno se pokusit sehnat soubor *.PPD (není třeba deb nebo rpm) - je přítomen i v ovladačích pro Windows. Pro použití v Linuxu doporučuji něco od HP, ten podporuje Linux u téměř všech modelů. Tisk na HP tiskárnách v Linuxu podporuje aplikace HPLIP.

// Edit: Použitelné tiskárny pro Linux jsou třeba tady

proste jen tak kdejak tiskarna pod linuxem nepojede, ze? treba Samsungy maji nejaky svuj SML, tak ty asi uz vubec ne?

jinak jsem zjistil, ze ta tiskarna asi nepripada v uvahu, budu pravdepodobne potrebovat i skener, tak bych koupil nejakou levnou multifunkci, ovsem tam to bude asi jeste problematictejsi, sehnat neco stacilo by cernobily tisk a skener v jednom, aby obe funkce fungovaly pod linuxem?

Samsung má "svůj" jazyk, ovladače pro Linux má, ale bojím se, že jen pro určité distra, tj. musel by ses přizpůsobit.

Z hlediska funkčnosti je na tom docela dobře toto (nasadil jsem na několika Win strojích a sítích): http://www.xerox.cz/kancelarske-produkty/produkty/ multifunkcni_zarizeni/cernobila_a4/workcentre-3210 --3220mfp.html

ale cena je více než dvojnásobná: http://www.alza.cz/xerox-workcentre-3220mpf-d13728 1.htm

dik ;-)

asi vezmu Samsung SCX-3405 nebo Xerox WorkCentre 3045V_B, na me obcasne pouziti by to melo stacit, obe by mely mit ovladace na linux, u toho Samsungu nikde nepisou, ze by podporovali jen nektere distra (mam Ubuntu a Mint).

jinak se mi krome jineho na tech dvou libi to, ze jsou pomerne male oproti te na kterou odkazoval touchwood, takze i kvuli tomu bych preferoval jednu z tech dvou, nejen kvuli cene.
(HP ne, nelibi se mi cerna)

jj, ja na ovladace koukal, i Samsung je ma primo na svych strankach, diky.

takze znacim vyreseno, koupim jednu z tech dvou multifunkci, asi bude jedno kterou, v tehlech levnych se nevyskytuje nic co by umelo primo PCL a me staci, ze to bude nejak fungovat, jak jsem psal, jedna se opravdu o obcasny tisk a sken. Vic se mi libi ten Samsung, protoze je mensi, zase Xerox je firma jejiz produkty maji lepsi povest, tak to musim jeste rozhodnout, kterou z nich.

diky vam oboum i ostatnim co prispeli.