Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet-pouze místní síť

Ahojte. Dnes jsem zprovoznil router TP link TL-wr841nd pomocí přiloženého cd a vše proběhlo v pořádku. Problém jev tom,že ntb ze kterého jsem router instaloval se přes wifi připojí pouze k místní síti a na internet se nedostane,druhý ntb se připojí automaticky a bez problémů. Poradíte mi co s tím? Router i pc jsem několikrát restartoval. Ntb je acer aspire 7520g,vista 32.

řídící terminál značky acer napovídá, že to nebude lehké.
kdybys instalační cd k routeru zahodil, už by ti to chodilo.

nový router po zapnutí poskytuje dhcp. připojíš se a jsi v něm.
na wan: nastavíš adresy podle providera, nebo necháš dhcp.
wifi: nastavíš ssid, wpa/2, wpa key, zakážeš wps/qss.
lan: pokud máš síťovou tiskárnu nebo nas disk, omezíš rozsah dhcp.

demo:
[http://pc.poradna.net/file/view/7057-ipconfig-all-   png]
... po výběru enter, vložit sem

edit: ano, každý je žhavý něco stahovat z letecké pošty.

No NTB s Vistou se k AP připojil, máš přidělenou IP adresu ale nejde ti internet. Je to tak? Když otevřeš síťové připojení - vlastnosti tak ti to tam píše co? Jsou tam nějaké přenesené pakety, hlavně přijaté?

jenže máš 2 připojení současně - jak se ti do toho výpisu dostaly?

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1F-3A-53-F8-AA
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.0.101(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 7. února 2013 17:58:17
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 7. února 2013 19:58:17
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:
Popis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1B-38-CE-33-42
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.0.102(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Já jsem předpokládal, že mu to povolí připojit pouze jednoho klienta (jedno PC) ale to se vyloučilo tím, že nechával připojit jen jedno PC současně. Teď bych to viděl na problém v tom NTB který se nechce připojit. Ještě bych zkusil připojit ten NTB které připojit šel a k tomu třeba tablet nebo telefon

Takže na vině byl ovladač wifi v ntb. a to jsem jej přeinstaloval jako první,ale já vůl jsem jej stáhnul za stránek výrobce ntb-tedy aceru. Včera večer jsem ještě procházel různé diskuse se stejným problémem a tam doporučovali vypnout protokol ivp6 a zaktualizovat ovladač. Po tomhle internet naskočil a zatím drží. Každopádně velké díky všem za rady a trpělivost se mnou.