Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Turbo Delphi.NET a MySQL

Nainštaloval som si localhost-server JSAS, ktorý obsahuje MySQL. Problém je v tom že neviem ako spojazdniť MySQL tak aby bolo vidiťelné z Delphi(z Data Exploreru)? s databázou MS SQL Express neboli žiadne problémy, takže by to malo fungovať aj s MySQL. Ostatné aplikácie(napr. MySQL Query Browser) "vidia" databázu MySQL.

Prihlasovacie údaje k databáze:

Server Host: localhost
Port: 3306
Username: root
Password: (bez hesla)

No asi som sa tešil predčasne, zistil som že Delphi (BDP a dbExpress) asi vôbec neobsahuje driver pre verziu MySQL 5.0. Nedá sa zohnať niekde na nete? Pripojenie k databáze mi už funguje bez problémov aj s "libmysql.dll", ale ako náhle chcem načítať tabuľky, tak sa zobrazí hlásenie "Unsupported Datatype".