Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomaly start niektorych aplikacii

Cim by mohlo byt sposobene spomalene startovanie niektorych aplikacii /asi tych co pouzivaju OpenGL/ako je napr "Jasc paint shop 9" ale aj mnou napisane programy v Delphi, ktore pouzivaju OpenGl.Toto spomalenie sa prejavuje akokeby oneskorenym startom az o minutu a viac.Jednoducho spustim program a nic ... a potom zrazu zacne nabiehat ...akokeby na daco cakal ale naco ? - nedostanem ani chybovu hlasku, ze sa daco nepodarilo.
Pritom napr. stara verzia psp7 ide normalne...
Ale Psp9 urcite za to nemoze,lebo ako spm pisal vyssie ani mnou pisane programy reaguju tiez oneskorene...

Co som skusil resp. co mozem vylucit.

1.Ani dalsia instancia napr psp9 nenabehne rychlejsie
2.Spustenie nie je doprevadzane nejakou zatazou procesora - vytazenie PC je radovo percenta.
3.Ine programy to nerobia - napr player, ktory pouziva rozne kodeky ide uplne normalne.
4.Pozakazoval som snad vsetko co sa dalo po spusteni PC s nulovym vysledkom.
5.Dxdiag prebehne vsetky testy bez problemov
6.Pomocou krokovania mojho programu v Delphi som zistil, ze PC caka na dokoncenie funkcie CreateRenderingContext(...

Prosim o radu, co sa da vyskusat resp. ako by ste postupovali pri problemoch s openGL/alebo daco ine v systeme/ co ma na starosti grafiku...
Dakujem

Neviem odkedy mam uvadzany problem, ono s nim sa da zit, pretoze potom ten psp9 uz funguje normalne, skor ma to teraz stve preto, ze nemozem pisat program vyuzivajuci opengl, pretoze vzdy cakat na spustenie viac ako minutu je o nervy. Ja som doteraz s opengl grafikou nic nerobil - nemam ziadne skusenosti a ani neviem aky to moze mat suvis s psp9...
Jedno je ale iste cca pred mesiacom mi odisla z nicoho nic graficka karta ATI a novu taku istu som nezohnal a odvtedy pouzivam GforceNvidia..Samozrejme som musel nainstalit nove ovladace - su posledne zo stranky vyrobcu...samozrejme povodne ATI som dodatocne odinstaloval s uz beziacou kartou Gforce Nvidia...
Ci je toto prapricinou alebo daco ine?
Teraz som vymazal protokoly udalosti pred testovacim startom, ale ziadna chubova hlaska sa nezaznamena...
Ale daco nie je v poriadku aj preto, ze na zistovanie hw cfg pouzivam program everest a tento tiez nejako velmi dlho zistuje informacie o PC - ale nakoniec zobrazil tusim vsetko a neupozornil na nic...

Ked si takto menil grafiku tak mohol byt problem s tym, najprv by som skusil ak este nieco od ATI je v pridat-ubrat programy tak odinstalovat, skontrolovat cez msconfig ze co sa spusta po starte, ak je tam nejaky pozostatok od ATI tak zrusit, a restart a nainstaloval by som ovladace zo stranok vyrobcu grafiky alebo z nvidia.com, verziu ktora je vhodna pre tu grafiku (nepises co za grafiku mas), a preinstaloval by som preistotu aj najnovsi directX.
Ak to nepomoze skusil by som novu cistu instalaciu Win.

Ne vždy jsou vhodné nejnovější ovladače pro každou GK. Je třeba si GK také trochu nakonfigurovat v ovladači GK. Také ne vždy jsou ovladače při odinstalování korektně odinstalovány. Někdy je třeba ještě registry dočistit.