Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s procesom inetinfo...

Ahojte, na serveri, kde bezi Windows Server 2003 SP1 standard edition sa vyskytol problem. Vsetko bolo v poriadku, len jedneho dna som k nemu sadol a bol nenormalne pomaly, vsetko islo velmi pomaly, tak som zistil, ze proces inetinfo.exe zerie 99 percent vykonu procesora a asi 170 MB ramky. Viem, ze je to sluzba IIS, ktora zahrna ftp, smtp a este nejake sluzby, ale takyto problem sa mi nikdy nevyskytol, nemate s tymto skusenosti? po restarte serveru je to chvilu v poriadku, ale potom sa opat akokeby nazerie cely proces do procaka a som tam, kde som bol. Tento server sluzi ako mailserver a este su na nom nazdielane nejake adresare pre userov. Dakujem za kazdu radu!

[spambot_tn.png]

ale potom sa opat akokeby nazerie cely proces do procaka a som tam, kde som bol.

to vypadá, že se po restartu vezme fronta neodeslaných e-mailů (spamů) a začne se znovu odesílat.

S dost velkou jistotou to je přetížená některá část IIS, protože kdyby to byl červ těžko by zvládl zabrat stovky MB v paměti (i když raději to zkontroluj).

Tady se ty napadené exchange ze Slovenska nějak množí.

viz: http://pc.poradna.net/question/view/61818-mailserve r-na-blackliste
http://pc.poradna.net/question/view/62970-ako-zisti m-ci-je-otvoreny-port-z-vnutra