Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem html/php - znaková sada, rada

Ahoj,

stáhnul jsem si css šablonu, kterou si jen tak poupravuji, zkouším atd...

Na stráce nemám nastavené žádné kódování znaků a používám také příkaz

<?php include ("./zapatimenu.html")?>

pro vložení menu...

Když toto menu vložím diakritika ve vloženém menu se rozhází (nesmyslné znaky) - pokud přidám znakovou sadu:

<?php
header("Content-Type: text/html; charset=windows-1250");
?>

Tak se diakritika v menu opraví, ale rozhází se na stránce, kde předtím byla v pořádku, může mi někdo poradit?

Díky

Kódování musíš mít na všech stránkách, kde píšeš diakritiku.
Také je třeba mít soubory uložené ve správném kódování (Windows-1250 -> ANSI).
Pokud taháš data i z databáze MySQL, tak i před selectem uvést kódování, včetně toho, že databáze a tabulky budou ve stejném kódování.

Dovolím si ale tvrdit, že kódování windows-1250 je zastaralé a nepoužívá se. Nyní se jede na UTF-8 a soubory uložené v UTF-8 bez BOM.