Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením na wi-fi router

Zdar. Mám notebook s PCMCIA wi-fi kartou (Belkin 54g), k tomu router D-Link DI-624 Xtreme G. Počítač bezdrátovou síť vidí (aspoň to píše), ale nepřipojí se. Až třeba za půl nebo i více hodiny po zapnutí. Vše jsem standartně nainstaloval, stáhl jsem si i nový firmware od D-Linku, pak i jejich program na automatickou konfiguraci routeru, nic nepomohlo. Někde v diskuzi tady na serveru jsem viděl, že někomu v podobném případě pomohla změna AP kanálu z autona nějaký konkrétní. Já tam mám nastavený 6 a nedá se to změnit :-/ Už mě nenapadá co s tím, nervy pochodují kolem mě. Napadá Vás něco ? Díky za pomoc.

[mod]Uprava titulku (mif)[/mod]

no, nepíšeš např.:
1. jaké máš nastavené kódování
2. jak daleko jsou od sebe ty zařízení
3. jestli tak karta vidí jiné sítě

Já bych pro testování udělal následující:

1. aktualizoval bych ovladače Belkinu
2. obě zařízení, POUZE PRO TESTOVÁNÍ, nastavil na režim bez WPA (nebo WEP)
3. zkontroloval, zda obě zařízení mají nastavenu evropskou normu
4. zkusil klienta oproti jinému AP
5. kanály bych nechal na auto
6. projel bych PC antivirem a anti-adwarem

no WEP mám vypnuté, zařízení jsou od sebe momentálně asi 10 cm, karta nevidí jiné sítě. já už tohle wi-fi provozuju snad skoro rok. zkraaje si myslím, že to snad fungovalo dobře, pak se ta připojitelnost dost zhoršila, až je skoro me,ožné se teď připojit. Nevím, jestli je možné, že by to něco začalo rušit ... :-/ zkusím aktualizovat ten ovladač od Belkinu, jaks radil. kde zjistím nastavení těch evropských norem ? to jsem zatím nikde nezahlídnul. kanál jde nastavit jen na 6, je to fixní, nedá se s tím hnout 3-[ no a zkusím ten antivir

je to většinou v nastavení ovladače (okno správy hardwaru), nebo (případě routeru) ve webovém rozhraní.

Jinak bych ti doporučil jednu věc: nastavit router do defaultu, tj. nechat nastavit nastavení od výrobce a znovu router zkonfigurovat. Občas se stává, že tyhle "krabičky" zblbnou (obzvláště po upgradu firmware)

tak jsem to projel antivirem, aktualizoval ovladač karty. žádná změna. jen se to po těch změnách už vůbec není schopno přihlásit, ani po třeba hodině. což před tím šlo :-D hlavně, že síť pořád vidí .....:-D
teď jem se díval do obslužného softu pro tu wifi kartu, píše, že síla signálu je 0, někdy -7 dBm, hluk je -73 a SNR je 70. nevím, jestli je to dobře nebo špatně, spíš to druhé asi :-(

1. D-Link není žádná kvalita.
2. Jestliže nejde změnit kanál, neběží v režimu AP ale Client --> pak se s noťasem nemůže spojit ani kdyby moc chtěl.
3. D-Linky pro jejich (ne)kvalitu nepoužívám, tak ti bohužel, nemohu nastavení nijak upřesnit. IMHO právě u D-Linku toho moc nastavit nejde.
3. Jestliže počítač síť vidí, ale nepřipojí se, bývá obvykle špatný WEP - zkus ho vypnout. Také jestliže se nevysílá SSID tak musí souhlasit s nastavením stanice. Též může být slabý signál, zašumělý nebo rušený jinými stanicemi.