Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vylepšení chlazení v PC

ahoj, napadlo mně že si v počítači vylepším chlazení. Nemyslím proto že by se mi něco přehřívalo, ale aby byla chladící soustava účinnější a přitom měla menší spotřebu i hlučnost.
Normálně je to všude tak (aspoň co sem viděl), že každý větráček má uprostřed malý (a tím pádem i málo efektivní a nekvalitní) motorek. Když chcete dát vedle sebe několik větráčků, tak musí mít každý uprostřed motorek a mít samostatné napájení.
Tak mě napadlo že by se to dalo udělat líp: Někam, třeba na zadní stěnu počítače, dám 4 větráčky nad sebe (nebo třeba 4 a 4 vedle sebe), ale budou to jen vrtule bez motorků, a vedle nich dám 1 motorek (třeba z harddisku) který je všechny bude přes řemeničku pohánět.
Nebylo by to tak efektivnější a lepší? Co myslíte to je můj osobní vynález a třeba si ho jednou nechám patentovat

dám 4 větráčky nad sebe (nebo třeba 4 a 4 vedle sebe), ale budou to jen vrtule bez motorků, a vedle nich dám 1 motorek (třeba z harddisku) který je všechny bude přes řemeničku pohánět.

::) co to je za kravinu, to si děláš kozy? motorek od disku :-D ti má pohánět větráky?

A proč by je nemohl pohánět? Samozřejmě myslím motorek ze starýho disku kterej z něho vyndám a zapojím ho samostatně.
Je malý, tichý a rychlý, na něj se dá řemenička s několika žlábkama a každá vrtulka bude poháněná jedním řemínkem.
Já myslím že by to mělo jít ne?

Tady by právě stačil nepatrný výkon, větrák totiž není niják zatížený.
Já sem totiž viděl v nějákém dokumentu podobný geniální princip u jednoho letadla. To mělo 2 vrtule, na každém křídle jednu, a uprostřed 1 motor který obě ty vrtule poháněl přes řetězy. U letadla to bylo potřeba, aby nebylo zbytečně těžké. V počítači by se to zase hodilo právě k tomu, že by se ušetřily zbytečné motorky.