Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD-video na mp3

Mám doma dvd na ktorom je koncert istej skupiny a chcel by som si spraviť z toho cd s mp3 aby som hudbu mohol počuvať aj keď nie som doma na mp3 prehrávači alebo diskmane. Ako to spraviť aký prgram použiť? ďakujem.

Takže trochu som sa kopol. VFAPI je na náhradu AVI pre DVD (bude článok, tam o tom viac).

Stiahni si Xmpeg. Ten dokáže uložiť úlohu s príponou pre VFAPI a preto som si to pomýlil. Takže otvoríš v ňom DVD a uložíš úlohu. Tým sa ti vytvorí súbor, ktorý ti bude zbytočný a zvukový súbor s dvomi kanálmi. Ten súbor nebude mať príponu MP3, ale je to MP3. Nastavenie zvuku nájdeš v programe. Nemôžem ti o tom povedať viac, pretože z mne nevysvetliteľných príčin mi ten program nejde spustiť. Kurzor sa zmení na hodiny a po chvíli sa vráti späť. Neviem prečo, ale nespustí sa.

Edit: Tak sa spúšťa, len mu trvá dlhšie. Takže idem na to:

Chyba, nie Xmpeg, ale DVD2AVI.:-[

Takže otvoríš v ňom DVD a v menu audio si vyberieš zvuk a uložíš cez Save project. Vytvoria sa ti dva súbory a jeden z nich bude 2-kanálová MP3.

Edit: Ak si vyberiem normálizáciu zvuku, tak sa mi ten program pri normalizácii zrúti, takže neodporúčam, ale možno to robí len u mňa. Ak nedám normalizáciu, tak je to všetko v poriadku. No a ak chceš 5-kanálový zvuk, tak jediné čo môžem odporučiť je DVDx, ale s tým, že je program na prevod do AVI, keďže je to jeho primárna funkcia, tak si to musíš nastaviť kocijako a dať konverziu a výstupom bude pre teba nepotrebné AVI a súbor s 5-kanálovým zvukom.