Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upload souboru na server - PHP

Zdravim,
Bojuju s uploadem souboru na server pomoci PHP. Abych to upresnil, "server" je muj PC s Apache a PHP. Hledal jsem i ruzne postupy na Internetu, ale script se vzdy jevi OK, ale nikde se nic neuploaduje.
Mam to nyni reseno takto pomoci 2 souboru:

index.php:

<html>
<head>
<title>upload</title>
</head>

<body bgcolor="white" text="#000000" link="#0000FF" vlink="#0000FF" alink="#0000FF">

<p align="center">
<form method="POST" ENCTYPE="multipart/form-data" action="upload.php">
<input type="file" name="soubor_1"><br>
<input type="file" name="soubor_2"><br>
<input type="file" name="soubor_3"><br>
<input type="file" name="soubor_4"><br>
<input type="file" name="soubor_5"><br>
<input type="submit" value="Upload">
</form>
</p>

</body>
</html>

a upload.php:

<html>
<head>
<title>upload</title>
</head>

<?
move_uploaded_file($soubor_1,"upload/".$soubor_1);
move_uploaded_file($soubor_2,"upload/".$soubor_2);
move_uploaded_file($soubor_3,"upload/".$soubor_3);
move_uploaded_file($soubor_4,"upload/".$soubor_4);
move_uploaded_file($soubor_5,"upload/".$soubor_5);
?>

<body bgcolor="white" text="#000000" link="#0000FF" vlink="#0000FF" alink="#0000FF">

<p align="center"><font face="Verdana" size="2">Soubor(y) odeslán(y) na server.</font></p>

</body>
</html>

...mam nastavene v php.ini polozku upload_tmp_dir na F:\htdocs\data ...coz je adresar na webovem serveru (Apachi), kde chci aby koncily ty uploadovane data, kazdopadne nevim, jestli to myslim dobre.

Diky vam obema, script na pcsvet.cz je zatim jediny funkcni na ktery jsem natrefil :-)

cili problem je vyresen... v mem pripade staci toto:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<html>
<head>
<title>upload</title>
</head>

<body bgcolor="white" text="#000000" link="#0000FF" vlink="#0000FF" alink="#0000FF">

<p align="center">
<form method="post" enctype="multipart/form-data">
Uploadovaný soubor: <input type="file" name="jmeno_souboru">
<input type="submit" value="Uploadovat">
</form>

</p>

<?php
if (is_uploaded_file($_FILES["jmeno_souboru"]["tmp_name"])):
  $name = $_FILES["jmeno_souboru"]["name"];
  move_uploaded_file($_FILES["jmeno_souboru"]["tmp_name"], "F:/htdocs/data/$name");
endif;
?>

</body>
</html>

Jeste dodam... takto jsem si to poupravil pro vice souboru (3):

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<html>
<head>
<title>upload</title>
</head>

<body bgcolor="#FFFFFF">

<p>
<form method="post" enctype="multipart/form-data">
Select file(s) for upload:<br>
<input type="file" name="jmeno_souboru_1" style="width: 750; height: 20"><br>
<input type="file" name="jmeno_souboru_2" style="width: 750; height: 20"><br>
<input type="file" name="jmeno_souboru_3" style="width: 750; height: 20"><br><br>
<input type="submit" value="Upload!" style="width: 190; height: 24">
</form>
</p>

<?php
if (is_uploaded_file($_FILES["jmeno_souboru_1"]["tmp_name"])):
  $name = $_FILES["jmeno_souboru_1"]["name"];
  move_uploaded_file($_FILES["jmeno_souboru_1"]["tmp_name"], "F:/htdocs/data/$name");
endif;
if (is_uploaded_file($_FILES["jmeno_souboru_2"]["tmp_name"])):
  $name = $_FILES["jmeno_souboru_2"]["name"];
  move_uploaded_file($_FILES["jmeno_souboru_2"]["tmp_name"], "F:/htdocs/data/$name");
endif;
if (is_uploaded_file($_FILES["jmeno_souboru_3"]["tmp_name"])):
  $name = $_FILES["jmeno_souboru_3"]["name"];
  move_uploaded_file($_FILES["jmeno_souboru_3"]["tmp_name"], "F:/htdocs/data/$name");
endif;
?>

</body>
</html>