Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasekávání PC

Čau, už delší dobu mám problém s občasným zasekáváním PC. To se projevuje při pohybu myši a hlavně při přehrávání hudby (youtube, MP3). Při přehrávání jakoby praská v reprácích. Tento jev vzniká dle mého názoru zcela náhodně. Někdy celý den nic, jindy 2-3x denně. Mám naistalovaný jeden gadget, který mi do grafu vykresluje vytížení jader CPU. Většinou ten jev začne náhlým několikasekundovým vytížením všech jader na 90-100% a následně se pohybuje mezi cca. 15-45%. Občas pomůže vyvolat správce procesů. Myslel jsem si, že je to firefoxem, ale stává se to, i když FF neběží (nebo když ho vypnu). Vytížení RAMek je většinou 50% (2GB ze 4). Při vyvolání správce úloh se při tomto jevu (zasekávání) většinou střídá explorer s jinými úlohami. Diskem by to taky nemelo být, kontrolka většinou pouze bliká (problikává), ale nesvítí. Systém přeinstalován, ale projevuje se stále.
Win 7, C2Q 9000, 4GB RAM, 2x disk 500+250GB, antivir Avast.
Asi nejvíc by pomohl program, ze kterého jde vysledovat, kdy se jaký proces spustil a případně jeho vliv na PC.
Předem díky.

gadget na týden odinstaluj, snad to bez něj přežiješ.

Při vyvolání správce úloh se při tomto jevu (zasekávání) většinou střídá explorer s jinými úlohami.

to okno jde už přes 10 let třídit podle vytížení cpu, je lépe vidět o které procesy jde a kolik %cpu si berou.
taky můžeš mít trvale na pozadí spuštěné okno s process explorerem a vyblbnout se s ním.
zkontroluj si naplánované úlohy, a zamysli se co je nutné.
to samé autoruns procesy - spyware, adware, nesmyslné updatovače a monitory.

Samozřejmě mám nastavené třídění procesů podle vytížení CPU :-) Naplánované úlohy nemám žádné (minimálně mnou nastavené), i automatické aktualizace systému jsou vyřazeny z provozu. Kromě Avastu, ten jede na automat. Určitě vyzkouším ten Process explorer. Uvidím co to umí. Pro mě by byl ideál něco s historií záznamu (pokud to nemá ten PE) vytížení. Prozatím díky za tip.