Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# Připojení k vzdálené db.

try
{
    SqlConnection datovéPřipojení = new SqlConnection();
    SqlConnectionStringBuilder konfigurace = new SqlConnectionStringBuilder();
    konfigurace.DataSource = "188.75.135.88,3306";
    konfigurace.InitialCatalog = "Northwind";
    konfigurace.IntegratedSecurity = true;
    string připojovacíŘetězec = string.Format("User ID=patrik;Password=patrikmysql;Data Source=188.75.135.88,3306;");
    datovéPřipojení.ConnectionString = připojovacíŘetězec;
    datovéPřipojení.Open();
}
catch {
    txt_ozn.Text = "Chyba s databází.";
}

Dobrý den, před nedávnem jsem se začal učit v C# čímž v něm nejsem moc zdatný, ale rád bych rozchodil připojení k databázi.
Učím se podle knížky, co jsem z ní pochopil vidíte nahoře, ale v žádném případě se to nepřipojí k db, nevíte co s tím ?
Přes klienta Mysql workbench mi to jde, databáze má i nastavený přístup na mojí veřejnou IP, jen se v C# nenapojí.
Knihovna using System.Data.SqlClient; tam je.

Wikan ti dal odkaz na správne riešenie, takže už len doplním pár stručných pripomienok.

Tou najzávažnejšou je, že premennú konfigurace nikde nepoužívaš, takže môžeš zmazať tie 4 riadky. Pripojovací reťazec sa väčšinou ukladá do konfiguračného súboru (element connectionStrings).

Pripojenie na SQL databázu býva väčšinou zabalené v using bloku, aby sa vždy uvoľnilo.

Diakritika v premenných nie je dobrý nápad. To dúfam, že nebolo v tej knižke.

Viem, že pre začiatok budeš rád, keď sa vôbec pripojíš, ale do budúcna by bolo vhodné dodržiavať istú úroveň. :-)