Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej OS z notebooku

Zdravím, měl bych na Vás takový dotaz, koupil jsem si notebook na kterém se nachází Windows 8 64-bit. Tento operační systém se mi nelíbí jak po vzhledové i funkční stránce a chtěl bych ho prodat, myslíte že by se to dalo něják zařídit a za kolik bych ho popř. měl prodat? Předem děkuji za odpověď

Vlastním již Microsoft Windows 7 Home Premium CZ Retail, který bych chtěl do notebook nainstalovat.

není ti moc rozumět:

Ne, vlastním pouze štítek od Microsoftu kde je licenční kód.
Mám zakoupený tento:

www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000TEV&Search=Windows%207&SearchType=1

Který systém tedy vlastně chceš prodat?
-Ten koupený s notebookem (předinstalovaný v notebooku při jeho koupi)
-nebo ten home premium za 4195?

Tohle já chápu, ale není mi jasné který z nich chce prodat.

Ten systém za 4195 prodat lze, s tím co jsi o tom napsal výše naprosto souhlasím.
Osobně si ale myslím, že tazatel chce prodat ten předinstalovaný systém z notebooku, což zřejmě nelze
(i když jako téma pro diskusi mi to přijde docela zajímavé)

Pochybuji, že by to šlo přeprodat, tím spíše, že jsi systém použil.
Za normálních okolností by mělo jít odmítnout licenci a provést akt vrácení. Takto s jistotou nevím. Zkus se informovat u prodejce a výrobce OS. Ti by ti měli být schopní kvalifikovaně odpovědět a seznámit tě s možnostmi.

Ak to cislo niekto od teba kupi tak sa to predat da. Za kolko zavisi od toho kolko ti bude ochotny ten clovek za to dat, neexistuju na to tabulky :) Mozes si pozret za kolko idu cisla na ebay.de apod.
Nebude to sice v sulade s podmienkami microsoft, ale sud napr. v nemecku uz davnejsie potvrdil ze MS nema pravo zakazovat dalsi predaj ak ten OS uz nepouzivas. Ale kupec bude mat pravdepodobne problem s aktivaciou, cez telefon by mu to ale mohlo klapnut aktivovat.