Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na výpočet plochy v obrázku

Mám obrázek, kde jsou různobarevné plochy a potřeboval bych něčím spočítat procento z celkové rozlohy podle barev. Určitě existuje něco, čím se to dá udělat.

Příklad: vlajka ČR - celková plocha je 100% a kolik procent z toho je červená, modrá a bílá barva.

Nebol by problém taký program napísať za pár minút 8-) :

[http://img69.imageshack.us/img69/8394/flagczechrepu blicac4.png]

Problém je v tom, že na obrázku nie sú iba 3 farby, ale napr. každá farba má ešte aspoň
10 odtieňov... Čiže program by prešiel pixel po pixeli a vypísal by každú farbu/odtieň,
čo by mohlo byť pre Teba niečo iné ako si myslíš...

Jedine, že by mal obrázok naozaj len 3 farby - vtedy by bol výsledok relevantný.