Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD nelze bezpečně odebrat

Dobrý den prosím o radu.
mám nt. ASUS windows 7 a po připojení externího hdd se připojí jako pevný disk a nelze ho bezpečně odebrat, hází to hlášku že jej používá nějaký program (vše mám vypnuté)děkuji za rady

někdy systém neumí správně detekovat disk jako externí, pak ho zahrne pod koš, body obnovení, pustí na něj kdejaký kreténský indexátor, nedejbože defragmentaci na pozadí - to všechno brání odpojení disku.
zkontroluj, zakaž.

druhou možností je, že z toho disku běží vir, obvykle spuštěný ze skrytého \autorun.inf

U Win Vista a Win7 je to preto lebo v microsofte robia sami idioti.
Vlez do pravy klik na disk - vlastnosti, karta nastroje, defragmentacia, vlez tam a tam je planovanie defragmentacie a zaskrtavatko "automaticky defragmentovat novo vlozene disky". To ODskrtni a plan pre ten disk nastav na nikdy nedefragmentovat.
Idioti v MS to defaultne nastavili zaskrtnute.

P.S: uz som to sem pisal v minulosti, google by ti to nasiel.