Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem so vzdialenou plochou...

Ahojte...babrem sa so vzdialenou plochou..doma na jednom kompe mam win2003 server standard edition a na druhom kompe mam winxppro a z toho kompu s winxppro sa chcem pripojit na ten server..Spustim na winxp vzdialenu plochu, zadam meno a heslo konta co je na serveri (administratorske), ale po stlaceni connect to vypise, ze nemam prava ako terminal user, ci server, nieco v tomto zmysle, na serveri nie je active directory, ale administratora (na serveri v manazmente pocitaca v polozke user) som priradil do remote desktop user, potom su v polozke group na serveri skupiny napr. remote desktop user, administrators atd. tymto som priradil, terminal server user, administrator, terminal logon interactive...Neviem, co moze byt zle nastavene, samozrejme vzdialena plocha je povolena na serveri...

Na vzdalenou plochu se pripojujes pod uzivatelem, ktery existuje na serveru. Nepotrebujes mit stejneho uzivatele jako na lokalu.

Terminal services je ve vychozim rezimu urcen pro servisni prace - nic neplatis, muzou se pripojit 2 uzivatele soucasne. Pokud to prepnes do rezimu terminaloveho serveru, musis si koupit licence a nevim, zda je to vratne.

no fakt uz netusim, kde je problem..vytvoril som usera na serveri, v terminal service managment v pripojeni rdp-tcp som mu pridelil prava, je v skupine ako administrator, tak aj remote desktop user, ale ked sa z winxp pripojim na lokalnu ip toho servera, tak stale vyhodi hlasku you must have terminal server user access permissions...

no tak som nieco zistoval, mam tam sluzbu terminal server licensing, ale v nej ziadna licencia, vraj po nainstalov. serveru je defaultne nastaveny admin pristup a pre uzivatelov treba doinstalovat, to som nerobil...ale zevraj po 120 tich dnoch sa zablokuje uzivatelom pristup, potom treba aktivovat licencie...a co teraz? to ich treba zakupit?, nevie niekto o tomto blizsie info? co to stoji a tak?