Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB modem Huawei E1823 - anténa

Ahoj, vlastním USB modem Huawei E1823 a potřeboval bych poradit co nejkvalitnější externí anténu kterou bych mohl dát ven za okno. Delší kabel by nebyl na škodu. Klidně si pár stokorun připlatím...

Špatně jsem to formuloval. Nemyslel jsem jestli ten signál HSDPA chytnu - ten si myslím že chytnu, ale jestli ho ta anténa podporuje? O tom routeru už jsem taky přemýšlel ale ten bude asi taky chtít venkovní anténu, navíc by musel být venku (sice pod střechou ale na mrazu) a musel bych nějak vyřešit jeho napájení. Pro představu, pevný PC s tímto internetem mám ve skladu (železná budova, železná střecha) - částečně Faradayova klec. Když vezmu na zkoušku noťas a vyjdu s ním ke vratům krásně chytím HSDPA. Od PC k nejbližšímu možnému venkovnímu umístění antény to mám cca 8m-10m. Ta anténa z předchozího odkazu by byla pro mě ideální. Kdyby délka kabelu nevyšla můžu ještě koupit nějakou USB prodlužku a USB modem dát třeba do půl cesty mezi PC a anténu.

Máš několik možností:

1. použít externí aténu
2. použít klasickou plastovou montážní krabici (venkovní) plus PoE injektor http://www.alza.cz/tp-link-tl-poe200-kit-d185019.h tm

Prodlužky jsou problematické, dost často u VF signálu jsou spíše silně kontraproduktivní a USB se dá prodloužit (levně) jen na 5m.

Nejakou plastovou krabici mam jeste doma namontovanou na baraku, pred par lety jsem na to chytal Wi-Fi z vysilace...ale neni na ni zadne oznaceni podle ktereho bych nasel jestli by se to treba dalo pouzit.

V tom Sectronu mi doporucili tuhle antenu v kombinaci s nejakym kabelem na miru a redukci do USB modemu. Ten kabel by teoreticky mel mit nizsi ztraty v cele delce cca 10m nez dlouha USB prodluzka + nejaka levna antena. http://www.sectron.cz/produkty/128-anteny-externi/ 197-gsm-umts-mounting/1513-antena-gsm-umts-omni-54 -penta-band-7-db-n-f-.html