Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplati se Xeon nebo Opteon ?

Zdravim,
rozhodl jsem se že si udělam gamehosting ale nejsem rozhodnut mezi opteon a xeon.
Opteon ma meně kvalitni jadra ale zase klalitni vlakna a u xeonu naopak jak jsem se dočet...
Dle mě by byl lepši na gamehosting lepši opteon protože ma na 1 vlakno 2 jadra a tak lepe rozložené ale zas ma vyšší spotřebu a taktéž teplotu. A tak nevim najito jake rozhodnutí by bylo lepší a sestavy se už pohybuji nad 20 000 kč + takže buď opteon 16 jader s 8 vlakny nebo 8 jádro xeon s 16 vlákny a dobrý výkon QPI 8 GT/s, bohužel nevim QPT u Opteonu.

Dalsi projekt, co zanikne skor ako vznikne. Moja rada znie, pre tovj projekt je vyber procesora to najmenej podstatne, coby si mal riesit.
Btw Opteon je procesor z Marsu? V jednom slove by som to bral ako preklep, ale tvrdit o Opterone, ze je Opteno vo viacerych vetach je uz bohapusta neznalost problematiky.

Jak už psal Fleg, kromě několika málo her je CPU naprosto nepodstatná záležitost. Daleko více záleží na konektivitě, administrativním rozhraní hostingu, spolehlivosti (HW, SW, hostera, konektivity) atd.