Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Legálnost Windows

Chci koupit do firmy repasovaný počítač, kde je v nabídce uvedeno

V ceně je legální OEM licence Windows XP PROF. ENG. PC je opatřen originálním licenčním štítkem a při nákupu bude zmíněná licence uvedena také na faktuře. Operační systém není předinstalován ale součástí dodávky je záložní instalační medium

Jedná se mi o to, zda je možné místo anglických windows nainstalovat české (stejnou verzi).

taktez by me zajimalo, myslim, ze MS bude tvrdit ze ne, ale ja bych se toho nebal a hodil bych to tam.

jako hlavni problem vidim, zda serial number bude souhlasit. protoze kdyz tam hodis ceskou crack verzi, tak neprojdes overenim pravosti a nebudes moct stahovat update.

treba muj problem je, ze bych chtel koupit notebook v americe s predinstalovanyma WinXP EN a hodit na ne CZ verzi (ale tu bych neplatil ;-)).

Nechci zakládat nový dotaz, nové vlákno. Přidal bych podotázku k tomuto dotazu a možnou alternativu.

Jak je to s instalováním MUI - Multilanguage User Interface/LIP - Language Interface Pack - konkrétně jak je to s licencí MUI/LIP? Je to pouze pro XP Pro. Je to jak z názvu vyplývá instalace požadovaného jazykového prostředí do W XP PRO ENG.

Bych použil to číslo co je k té anglické verzi.Okopíroval bych si odněkoho cdčko legální instalačka XP Pro CZ s SP2 woken použil, nainstaloval a zaktivoval. Legálnost EN verze vs CZ verze bych osobně neřešil. Njespíš jde o notebook tak možná bude nutná aktivace přes telefon.

Na to by som sa nespoliehal.
Predinstalovane Win su casto specialne verzie, ktore napr vyzaduju v BIOSe nejaky specialny retazec v zavislosti na vyrobcovi (aby nesli pouzit na inom PC), a take verzie ani nevyzaduju registraciu, pochybujem ze pojde ten serial na normalne WinXP (ale s WinXP som to neskusal, u W9x serial na rozne jazyk.verzie nefungoval).
Nie je jednoduchsie kupit NB bez Windowsov ak to ma byt z USA, a kupit si u nas WinCZ? Alebo nechat to anglicky, je to problem? Ja pouzivam anglicke Win cely zivot a problem s tym nemam.