Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vypínání windows 98 se

Nevíte někdo, který update z W98 způsobuje poměrně výrazné prodloužení doby vypnutí počítače zapojeného do domény?

Nově nainstalované w98 jsem prohnal přes Windows Update a po požadavku na vypnutí počítač jakoby zatuhne a teprve po cca 5 minutách se vypne.

NET USE * /DELETE
C:\WINDOWS\RUNDLL32.EXE USER,EXITWINDOWS

se chová stejně jak Start - Vypnout.

Tak bohužel, tlist neumí jak ps z Unixu poslat přes pipe výsledek do grep a pak do kill.

A uživatel je člověk který umí počítač akorát zapnout vypínačem, pak mu najede aplikace pro monitorování a stisknout CTRL-Alt-Del pro ukončení vptray už je problém.

Naco ten vptray vobec spustas? Vyhod to z registrov (software - microsoft - current ver. - run), nebudes mat tray ikonku ale inac by to malo fungovat.

killovat proces pred kazdym vypinanim vobec nepovazujem za dobry napad, aj keby to slo, ak to bude mat pootvarane nejake subory alebo nedozapisovane zaznamy v registroch apod. tak sa mozes dockat zaujimaveho spravania urcite neprospievajuceho psychickemu zdravotnemu stavu pouzivatela :-)

Osobne by som najprv skusil zistit v com je naozaj problem, dat tam novsiu verziu nortona resp. nejaky update, odsledovat ci to ma suvislost so sietou a preco (ak mas aj nejaky firewall tak ci sa nemlati s antivirakom) apod., prip. preinstalovat (od-/na- instalovat) nortona (je mozne ze W9x update prepisalo nejake dll za starsie, ak si to napr. norton pri instalacii prepisal novsou, apod.)