Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdielanie zlozky vo windows server 2003...

Mam problem so zdielanim zlozky vo windows server 2003, dal som zdielat nejaky adresar, priradil k nemu uzivatela a pocitac, z ktoreho sa k nemu moze pristupovat, samozrejme dany pocitac je v domene, zaroven tento server sluzi ako domenovy kontroler, ale vzdy, ked sa chcem k danej zlozke z toho pocitaca (je na nom winxppro) prihlasit, vyhodi tabulku na zadanie mena a heslo, ale meno a heslo toho priradeneho uzivatela, ani meno a heslo uctu daneho pocitaca neakceptuje..Dokazem sa tam prihlasit jedine administratorskym menom a heslo zo servera...kde robim chybu?

priradil k nemu uzivatela a pocitac

přiřadil počítač? Účet počítače neslouží k přidělování oprávnění na složky, protože se nepřihlašuje - počítač nemá žádné heslo účtu. Účet poočítače existuje pouze pro účely Active Directory.

Musíš přiřadit oprávnění pro doménového uživatele.

Tj. na úrovni sdílení zvolit Authenticated Users (pouze) a na úrovni zabezpečení složky přístup pro uživatele co potřebuje.