Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna hesla WIFI

Dobrý den,
chtěla bych si změnit heslo u WIFI sítě, ale bohužel se v tom moc nevyznám, tak bych chtěla poradit. Pokud možno, poslat mi stručný návod, jak na to? Mám Windows 7 home premium a zařízení je Tp-Link TL-WR340GD.
Musím při změně kontaktovat svého poskytovatele internetu?
Omlouvám se těm, kteří tomu rozumí a tyto otázky jim drásají nervy.
Předem děkuji za odpověď.

Samozrejme, ze nemusis. Spusti v prikazovom riadku program cmd. Otvori sa ti cierne okno. Napis tam ipconfig /all. Vyhladaj si vo vypise svoj wifi adapter, kde bude vyplna IP a predvolena brana. IP bude pravdepodobne v tvare 192.168.xxx.xxx a brana sa bude pravdepodobne koncit jednotkou.
Adresa tej brany je velmi pravdepodobne IP adresa toho TP=Linku. Tuto adresu si daj do prehliadaca. Mala by si dostat vyzvu na zadanie loginu a passwordu. Ak ho nikto nemenil bude to admin a admin. Ak sa ti zjavi menu TP-Linku tak hladaj polozku wireless a dam polozku security, kde mozes nastavit, pripadne zmenit to heslo.
Potom zmene hesle potvrdis nastavenie stlacenim save a router restartnes bud cez menu, alebo odpojenim napajania na kratku chvilku.

Pokud znáš přihlašovací údaje ke svému routeru WR340GD, pak poskytovatele nepotřebuješ. Pokud ti router nastavoval on a údaje ti nepředal, pak jej potřebovat budeš.
Router se nastavuje přes prohlížeč internetu.
Když si spustíš příkazový řádek a do něj napíšeš: ipconfig, dozvíš se adresu pod wifi adapterem uvedenou jako GateWay. Tu adresu napíšeš do prohlížeče, přihlásíš se k routeru.
Po příhlášení klikneš v levém menu na Wireless a asi uprostřed stránky máš políčko na zadání hesla

192.168.1.1 je uvedeno naspod routeru. V příkazovém řádku jako výchozí brána, je na konci uvedené jiné (trojmístné) číslo. Ve smlouvě mám uvedeno Použité koncové zařízení na straně klienta, tam je název toho routeru a IP 10.1.xxx.xxx, pak přidelěné IP adresy klientů, kde je uvedená ta GW co jsem Vám už napsala a u toho (DHCP 100-200) - nevím, co to znamená. A pak je tam níže napsáno Veřejná IP adresa.

V příkazovém řádku jako výchozí brána, je na konci uvedené jiné (trojmístné) číslo

to je aktuální adresa routeru, na tu je třeba se hlásit. heslo admin/admin snad nezměnili.

až kdyby to bylo nutné resetovat do továrního nastavení:

název toho routeru a IP 10.1.xxx.xxx

10.1.xxx.xxx je wan adresa routeru, měli by k tomu přidělit i masku, a taky gateway providera pro wan rozhraní routeru.

pak IP adresy klientů, kde je uvedená ta GW co jsem Vám už napsala a u toho (DHCP 100-200)

to by mělo být jen nastavení lan strany routeru (adresy 192.168.1.x), na nich už nezáleží.

Ešte nie je všetko stratené.
Vieš IP adresu od poskytovateľa - to je tá 10.XX.XXX.XXX - ňou sa pripájaš k nemu.
Vieš bránu (gateway), masku - všetko by si aj tak mala mať v zmluve o pripojení (je to povinnosťou IPS pre prípad, že zákazník si chce dať vlastný router).
To sú základné údaje, aby si sa s routerom pripojila k poskytovateľovi (router sa javí ako samostatný počítač voči svetu).
Môžeš potom vykonať tvrdý reset routeru - všetky uložené nastavenia sa vymažu a nastavia sa predvolené. V tom prípade po pripojení routeru k PC pomocou kábla (ten sa pripojí k PC a k routeru do jedného žltého konektoru, označeného LAN) zadáš v prehliadači IP adresu routera - to je 198.162.1.1 a už bude platiť pôvodné prihlasovanie "admin", "admin".
A potom si len ponastavuješ DHCP, nastavíš si WLAN (pod Wireless) - teda meno siete (doma), šifrovanie WPA2-PSK, svoje heslo svojej siete, šírku pásma (dáš napr. 20MHz) a normu (napr. g/n mixed).
A uložíš to (SAVE).
Inak - tu je návod k nemu
https://www.a1m.cz/public/files/documents/aim-manual340g-2012.pdf
str. 57 sú základné údaje (default), tie budú po resete routera
od str. 12 sú návody na nastavovanie sieti. v časti WAN ponecháš Dynamic IP a od poskytovateľa to príde všetko samo, môžeš si zmeniť DNS na 8.8.8.8 a 8.8.4.4 (ak tam naskočia od poskytovateľa iné)
str.24 - je už nastavovanie tvojej WiFi siete
SSID - meno tvojej siete (tak sa bude zobrazovať)
Region - dáš Czech Republic
Mode - nastavíš 54Mb/s (802.11g)
Označíš okienko Enable Wireless Security - prejdi na str.26
Security type - WPA-PSK/WPA2-PSK
Encryption - AES
PSK Passphrase - tu si zadáš to svoje heslo pre WiFi, bez znalosti sa do tvojej WiFi (pod SSID) nedostane nik.
A dáš SAVE - a je to.