Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vybrat Procesor, GK a HDD pro střih Videa?

Ahoj, kamarád je zapálenej kameraman. Nyní si pořídil Full HD kameru a zjistil, že PC staré cca 5 let už nestíhá.

Požívá tyto programy:

Adobe Premiere CS5
Sony Vegas Pro 11
Pinnacle Studio 15

Také si hodně hraje s fotkama ve Photoshopu CS3

CPU
Xeon E3 1230 V2 nebo FX 8350 (popřípadě jiný okolo 5000)

MB
Jaký chipset? Intel stačí B75 nebo H77 až Z77
AMD 970 nebo 990
Značka asi MSI a ASUS?

RAM
16GB nebo stačí 8GB?
Kingston nebo Corsair?

GK
GTX570 nebo GTX670 (pokud je vůbec třeba kvlůli CUDA)

HDD

1x SSD nebo WD velociRaptor 1x 1TB jakýkoliv HDD?

Zdroj má Seasonic S12-500HM
Skříň má už leta a značku nevím (má ji vlastnoručně upravovanou na lepší chlazení :) funguje mu to

Rozpočet je takový, že to může být 14 - 20 tis. podle nutnosti

Děkuji za každou dobrou radu.

čus, určitě bych volil procesor z řady Intel Core I7 Ivy Bridge a grafiku nějakou Nvidiä Geforce ale GDDR5 !! ;) Určitě ne ddr3, gddr5 má mnohem větší rychlost a pamě't grafiky bych volil tak 2048mb nebo 3072 mb, pro dotazy mi odepiš ty amatére, jmenuju se Oskar