Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ochrana notebooku pomocí webkamery

Dobrý den
Viděl jsem nedávno na netu,jak někdo odcizil notebook a majitel se na tento notebook připojil a viděl zloděje na webkameře :-) Pak odvysílal záběry a zjistil kdo to je.Nosím sebou notebook skoro pořád a líbilo by se mi takové zabezpečení.Jak to v notebooku nastavím nebo nainstaluji nějaký program,abych se v podobném případě mohl do něj připojit?
Děkuji předem za rady

Velmi jednoducho ho najde. Mas IP, mas pribliznu polohu, mas fotky zlodeja, mas snimky obrazovky, mozes zobrazit spravu. Policia si s tym uz poradi.

Staci nastavit poradie bootovania, zaheslovat bios, zaheslovat hlavny ucet a vytvorit obmedzeny ucet pre zlodeja.

Proti 99% zlodejom je to uplne postacujuca ochrana.

OMG. Jakou IP, jaké fotky? Ten PC je naformátovaný, nový image OS. Blik!!

P.S.: pokud to není fakt drahý notebook typu Dell Latitude, tak ochrana BIOSu heslem je otázka cca 5 minut pro rozborku šasí a odpojení interní baterky. A vracíme se k tomu, co jsem psal kus výše.

To co hovoris je na smiech. Ak ty dokazes za 5 minut obist heslo v biose, myslis ze to vie aj bezny zlodej?

Ten ledva zvladne spustit prehliadac a o ziadnom BIOSe nikdy v zivote nepocul a ani pocut nebude. Takze sme v situacii, ze PC nie je naformatovany a zlodejicek bude pouzivat obmedzene konto, ktore mu pripravis. A zvysok je na policii.

Inak, nevidim, ake riesenie si navrhol ty.

A kedze je toto zadarmo a splna vsetko, co bolo v povodnej otazke, preco to nevyuzit? Ak sa zadari moze pomoct. A ak to ukradne niekto s tvojimi znalostami, aspon si sa pokusil nieco spravit. Vzdy lepsie, ako nic.