Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8 Pro, grafika

Dobrý den,
potřeboval bych poradit mám sony tx3xp 1,2ghz, 2gb ram, grafika intel 945, nějak mi jede divně grafika když spustim přehrávač vlc a chci ho maximalizovat tak je to takové trhané jako by bylo něco s grafikou stáhnul jsem si poslední ovladače ze stránek intelu ale je to pořád stejné, kdyby někdo věděl čím by to ještě mohlo být byl bych rád, díky

to že je dobrej tak na xp je pravda dej si tam wi 7 a budeš mít po problému mů názor,win 8 jsou náročný střeva v pc.sám jsem je zlkoušel ale ani jsem je nenainstaloval protože mě poslal do háje s procesorem intel 2.8GHz,prostě to nepodporuje tyhle výkonný ale starý mrchy

Vtipný příspěvek.
Nejdřív si to chce něco nastudovat o tom, jaký že ten systém vlastně je. Jádro je o desetinnou verzi povýšené z Windows 7, prakticky jsou to Windows 7 s novým Startem a upraveným grafickým rozhraním. Na procesor nemá co do výkonu vyšší nároky, k RAM je šetrnější.
Že potřebují moderní procesor je věc jiná, ale zase to neni tak, že na počítač s dva roký starým procesorem nepůjde systém nainstalovat. Ta "výkonná ale stará mrcha" "Intel 2.8GHz" bude něco jako starý Pentium 4 Prescott z roku 2004 a starší s obrovskou spotřebou a bez výkonu.
Ano, používám Windows 8 Pro, měl jsem Windows 7.

Mimochodem, na začátku věty se PÍŠE VELKÉ PÍSMENO, za tečkou se PÍŠE MEZERA, není nutné vynechat tři ze čtyř ČÁREK VE VĚTĚ a na konci útvaru, který měl připomínat větu, SE PÍŠE TEČKA.

Pentium 4 na 3 GHz může být zhruba stejně výkonné jako jedno jádro Core 2 na frekvenci 1,8 GHz.V praxi byly oba procesory odskoušeny na deskách a komponentech stejného výkonu a zatěžovány stejnou měrou a výsledky byly stejné kromně spotřeby a chlazení.Toto byly dvě nevýhody,poté se už nečapaly.

Ať se to lidem líbí, nebo ne, z dnešního pohledu to není výkonný procesor.

Mimochodem jsi narazil na špatného člověka. Do školy jsem pár let zpátky vypracoval výkonové porovnání Pentia 4 Prescott 3GHz a tehdy aktuálního Core 2 Duo E8400 3GHz. Jenom pro představu:

hyper Pi 4M (čas, nižší je lepší)
Pentium 4 3GHz..........05:56,734
Core 2 Duo 3 GHz........02:24,429
Aby nedošlo k dohadům, tak je to oboje test jednoho jádra, takže vlastně výhoda pro Prescott (výpočet plným počtem jader, Core 2 Duo dosahuje výsledku jen s jedním jádrem ze dvou).

A to je C2D E8400 z dnešního pohledu slabé dvoujádro. Mám přidat ještě Core i7 920 a Core i5 2500K?

Souhlas s tim, ze Win8 jsou na procesor narocnejsi nez Win7, odzkouseno na notebookovem core i3. Jinak ale mam jeste doma na starem PC Prescotta 3,2GHz a napriklad dnes bezne 720p video to nerozbeha, zkusil jsem ho i taktnout na 3,4GHz, ale proste nic, zatimco notebookovy Core 2 Duo myslim T6700 (mozna se pletu, ale jeden z tech starsich spis mene vykonnych) to da v pohode.

Intel na stranke nemá ovládače pre Windows 8 (pre starší grafiky).
Takže tie nekompatibilné ovládače zase odinštaluj a nainštaluj ich z Windows Update.

A skontroluj správcu zařízení, nesmú tam byť výkričníky a otázniky.

Môže to byť tým, že Intel má blbý ovládač pre Windows 8 alebo tým, že tá grafika proste nové formáty videa nepodporuje. Alebo nejakým chýbajúcim ovládačom (nielen grafiky). Alebo nastavením úspory energie. Alebo nastavením prehrávača (robí to aj v inom prehrávači?).