Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit praskajici mp3 soubor?

Potreboval bych odstranit z jedne mp3 ruzne pazvuky ve forme praskani a jitteru. Nekdy jsem se s tim potkal u vypalovanych cedecek, ktere na konci nahravky cim dal, tim vic obsahuji tyto pazvuky. Existuje nejaky zpusob jak to odstranit bez velke namahy? Bohuzel ten soubor je nesehnatelny=chci to jeste zkusit pred vyhozenim.
diky za radu
Petr

Pokud je lupnutí na začátku nebo na konci, lze MP3ku jen oříznout bez nutnosti rekomprese. K tomu třeba MP3Trim nebo MP3DirectCut. Pokud je však lupání přímo v hudbě, je nutné použít nějaký audioeditor (Cool Edit, Sound Forge), upravit a provést znovu kompresi. Sám jsem to ale zkoušel a je to mnohem obtížnější než odstranit normální lupání z gramofonové desky.