Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MS Excel - načítání dat z jiných listů

Programování mi moc nejde, ale docela to dokáže usnadnit práci.
Potřeboval bych prosím trošičku pomoct :))
Na jednom listu bych měl 4 tabulky pro tisk
Na dalších listech vytvářené databáze, jde jen o to, že by si člověk v některé z databází vybral řádek, klikl by na tlačítko v listu a některé hodnoty z řádku by se přesunuli do některé z tabulek na listu 1, nevim jestli jedno tlačítko které se bude ptát do které z tabulek, nebo 4 tlačítka? Vůbec nevim jak na to :((

Díky za jakoukoliv snahu mi pomoct...

[mod]Doplněn předmět a změna kategorie (LaKr)[/mod]

v databázi bude asi 30 listů, list může mít třeba 150 řádků,
list tisku, budou tam 4 tabulky, protože to budu tisknout na A4, komplikace jsou v tom, že z řádku databáze budu brát 5 údajů z 10, a těch 5 údajů je potřeba poskládat do některé z tabulek na tisklistu, To není tak těžký jak se zdá,
jde jen o to aby tlačítko pochopilo z kterého řádku brát hodnoty, výběr se potom zúží nejspíš sloupci, a potom musí být přesně definované buňky na listu tisku, protože si je nemůže kopírovat kamkoliv,
To přenesení hodnot do jiného listu jde naprogramovat přes makra, docela pohodlně, ale tam je právě chyba, že se zapíše která buňka se má kam skopírovat, ale mě bohatě stačí do toho makra nějak vložit to, aby bral poze hodnoty z ActiveCell a např buňku v sloupci A vybraného řádku přenesl na tisklist do A2, a pokračoval hodnotu z B sloupce přenesl na tisklist do A3, např...
A ten výběr mezi čtyřma možnostma na tisklistu, buť 4 tlačítka, nebo by se to tlačítko muselo nějak ptát...