Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vybíravá USB tiskárna

Ave. Uvedu do problematiky:

HP LaserJet 1022 mé kamarádky v průběhu zpracovávání úlohy prohlásila "USB zařízení nelze rozpoznat" (resp. to prozradil OS Win7 Pro 64-bit, legální, plně aktualizovaný). Tiskačka putovala do autorizovaného servisu, po návratu stejná chyba. Odstranil jsem ovladač, přeinstaloval, tiskárna neviditelná. Jal jsem se tedy provést totéž na mém servisním notesu (W7 HP 64-bit, legální, plně aktualizovaný) - vůbec se to se mnou nebavilo. Reklamace opravy, servisák přijel osobně a zjistil toto: printer funguje pouze na přítelčiném NTB s WXP Pro, navíc pouze s metr a půl dlouhým kabelem, k tomu jen s některým.

Dotaz: jak tohle řešit? Oprava by zřejmě stála víc než nová tiskárna, je ovšem třeba používat i levný tisk (poloprofi Epson R3000 není na faktury to pravé ořechové ]:)). Nasdílet to z onoho notesu (stejně je furt zapnutý) na pracovní PC? Nebo rovnou vyhodit? PS: s tím Stylusem zřejmě ještě budu otravovat - nemám zkušenosti s konfigurací wifi tiskaček, což je v tomto případě požadováno, ale to bude až další dotaz...

Jakožto bývalý majitel LJ1020 potvrzuji, že HP by za tento pekelný stroj a jeho odvozeniny zasloužilo sto kokotov do riti a hrdzavu kotvu do chrbta, minimálně co se USB připojení týče.

Opravdu je velmi citlivá na zvolený USB kabel - hlavně musí být co nejkratší (už s dvoumetrovým byly potíže) a co nejkvalitnější. Internet je těchto zkušeností plný, tys negooglil? :-p

Krom co nejkratšího kabelu je také doporučeno zakázat ve vlastnostech tiskárny obousměrnou komunikaci, samozřejmě nepřipojovat přes USB hub (je-li to možné, tak vyloučit i rozbočovače na základní desce). Hodně lidem pomohl extra řadič USB do PCI. Já musel krom toho extra řadiče pohlídat všechno uvedené, abych docílil plné spolehlivosti s 1.5m kabelem.