Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako sa dá vypnúť v PC intergrovaná grafika

zravím ... potreboval by som poradiť .. chcel by som vypnúť intergrovanú graficku kartu ale neviem ako ... lebo bolo mi povedané že mi pracujú obe grafiky .. jedna intergrovaná a druhú čo tam mam vloženú NVIDIA .. ak by vedel niekto poradiť daky ľahký postup ako na to tak budem rad

ako som písal že bolo mi povedané že mi pracujú obe ... tak ževra pracujú ... lebo som písal do EA help ohľadom battlefield 3 že mi posekava hra ... pri čo mám dostačujúci počitač na to aby
mi to išlo bez problémov .. posielal som mu zaroveň aj svoju diagnostiku počitača .. on mi iba odpovedal
na to iba "
Podľa dxdiagu máte v procesore vlastnú integrovanú grafickú kartu od AMD, avšak máte aj osobitnú neintegrovanú kartu od Nvidie. Je možné, že máte nastavenú tú integrovanú ako predvolenú a aj ak nie tak Vám jej fungovanie bere z výkonu procesora a RAMky. Odporúčam preto ísť do BIOS (bežne stlačením Del, F2 alebo F12 pri spúšťaní počítača) a vypnúť tam fungovanie integrovanej grafiky AMD kompletne. Keďže máte neintegrovanú od Nvidie tak by to nemalo spôsobiť žiadne problémy. Upozornenie: dávajte pozor aké nastavenia meníte v BIOSe a nemeňte žiadne iné ako spomínané, nakoľko by to mohlo spôsobiť problémy."
tak neviem čo mam spraviť

pozeram v tom advanced je tam že Intergrated peripherals ...
a sekciu o "GFX" tam nevidím jedine čo tam je je

Onboard LAN Controller [Enabled]
LAN Option ROM [Disabled]

SATA Configuration
SATA Mode [IDE Mode]

Audio configuration
HD Audio Controler [Enabled]

HPET configuration
HPET [Enabled]

to je všetko čo tam bolo .... a tie sekcie ako si písal " chipset, northbridge" tam neboli

ok tak to napišem radšej ...

Advanced

PCI Subsystem Settings
ACPI Settings
Intergrated Peripherals
Intergrated Graphics Devices
USB Cofiguration
Super IO Configuration
Hardware Monitor
Power Management Setup
Wake Up Event Setup

toto tam všetko je

To je spravne ptz mas vlozenu kartu v PEG (Pci Express Graphic) slote tak je initialny adapter nastaveny na ten a neni dovod to menit.
Ak tam neni nic ine a nikde inde neni sekcia chipset ani GFX ani nic podobne, tak to tvoja doska vypnut nevie.
Mozes si tu integrovanu grafiku ale napr. zakazat vo Windows v spravci zariadeni, pravy klik zakazat, ma to podobny efekt jak vypnuti v BIOSe (v kazdom pripade nebude potom nijak zasahovat do nicoho vo Win a ani ovladac sa nebude nacitavat)

Osobne si o utilitách čo sú na pribalenom CD ak nič neviem, najprv zistím na čo sú a až potom inštalujem...

Pre potreby pýtajúceho sa (ak som to pochopil správne) mu cez tú utilitu pôjde nastaviť aký výkon (z akej grafiky) sa má použiť. Letmo som prečítal to *.pdf z ktorého som sem hodil obrázok a tam je to všetko popísané - ako a pre akú konkrétnu hru sa dá nastaviť grafika...