Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aké je bezpečné platiť kartou na Internete?

Aké máte s skúsenosti s platbami platobnými kartami cez Internet? Je to dosť bezpečné alebo sa treba obávať o svoje peniaze? Ide o to, že pri platbe sa zadá číslo karty, ktoré sa dá prípadne zneužiť, ale platba v banke (myslím cez web) je podmienená kontrolou prihlasovacích údajov, GRID karty alebo SMS autorizácie a to je predsa len bezpečnejšie ako odovzdať číslo platobnej karty. Pri tejto otázke si samozrejme treba odmyslieť spyware (hovorím o "odpočúvaní" Internetu a nie o bordeli v počítači a bankové stránky (tam sa číslo platobnej karty neuvádza). Hovorím o službách aké poskytuje napr. Ticketportal a podobne.

Platím také docela běžně, nikdy žádný problém nenastal. Komerčka nabízí tzv. internetovou platební kartu. Karta fyzicky neexistuje, dostaneš pouze pin a číslo do ruky, taže nehrozí ztráta a případné zneužití, teda pokud tě někdo nepřepadne a neukrade ti ta čísla, než je doneseš z banky domů...:-)

PS: Doporučuji mít komp bez spyware. :-)