Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozor! Phishing v podání "České spořitelny"!

Právě mi přišel tento e-mail:

From: Ceska sporitelna servise@csas.cz

Dobry den vazeni klienti!

Leto roku 2006 bylo pro Banku nejzavaznejsim z hlediska poctu nelegalnich operaci.
Cim dal vice maji podvodnici zajem o duvernou informaci nasich zakazniku.
Velke mnozstvi lidi se na nas obraci s zadosti zamezit vzniku nebezpeci ztraty peneznich prostredku z uctu.

S ohledem na soucasny stav vyhlasuje Banka nasledujici mesic za mesic boje s frodem.
Do 1.listopadu musi vsechny nasi klienti aktivovat novy system bezpecnosti vlastnich uctu.
Provedli jsme velkou praci pro zlepseni bezpecnosti. System byl zkontrolovan uznavanymi odborniky v oboru elektronickych plateb, a vsechny nezavisli experti potvrdili ucinnost systemu proti frodu. Z duvodu nebezpeci mozneho zneuziti techto udaju podvodniky nejsou tyto data zverejnena v otevrenych zdrojich.

Vy jste byl (a) zvolen (a) jako jeden z ucastniku finalniho stadia testovani systemu.
V soucasne dobe Vam navrhujeme vyuzit odkaz ebanking-s24 a standardnim zpusobem prihlaseni do Internet bankingu aktivovat novy bezpecnostni system.
V aktualnim stadiu provozu jsou mozne nektere nesrovnalosti.
Pripoustime jejich existenci, a proto prosim nezasilejte dodatecne popisy vznikajicich potizi, prace na jejich odstraneni jiz probihaji.

Musime Vas informovat o bezpodminecnem pouziti noveho systemu od listopadu, v opacnem pripade budou Vase ucty zablokovany do okamziku uplne identifikace Vasi osoby. Proto doporucujeme v nejkratsi mozne dobe prejit na novy bezpecnostni standard.

S pozdravem, Oddeleni Banky pro ochranu pred frodem.

Pokud vám přijde podobná zpráva, doporučuji neklikat na odkaz v e-mailu - vede na jinou adresu, než je uvedena (na index.htm), je tedy zřejmé, že s tímto e-mailem nemá ČS, a.s. nic společného! Při tom množství gramatických chyb by to také bylo dost smutné! :) (цензор) (Kurt)

Co je to sakra ta "ochrana pred frodem". Já znám akorát Froda z Pána prstenů... To Igor: Jak se dá frodo využít? :-D

PS: Obávám se, že bude záhy zase aféra, co vykradli účtů... Dopis bez podpisu, přišel kdoví z jaké adresy. Lidi jsou prostě nepoučitelní a budou klikat a psát přístupové kódy darebákům přímo pod čenich. Dobře, že jsi to tady zveřejnil.

co je frod, to netusim, najskor mysleli floodom. :-D btw., mam pocit, ze to je podobny pripad ako ten tvoj. formular sice ukazuje na spravny script, ale este predtym odchyti javascript udaje(nestudoval som to, len tipujem) a posle ich niekam do Pakistanu. :-p
Kurt: a hlavicka mailu by nebola?
//edit: pozeram, ze zahadu s frodom uz rh vysvetlil. :-)

Subject:Ceska sporitelna - Pozor! Nove bezpecnostni standardy.
From:"Ceska sporitelna" <servise@csas.cz>
Date:Thu, 12 Oct 2006 03:35:18 +0800
To:<xy@volny.cz>
X-Account-Key:account2
X-UI DL:1160595327.P14722I10245392_2.mailnfs10,S=2864
X- Mozilla-Status:0001
X-Mozilla-Status2:00000000
Retu rn-Path:<servise@csas.cz>
Received:from tm.net.my (unknown [218.111.176.132]) by relay4.volny.cz (Postfix) with SMTP id 9DD15142955 for <xy@volny.cz>; Wed, 11 Oct 2006 21:35:23 +0200 (CEST)
Received:from nuuuenmdpg by tm.net.my with local (Exim 4.42 (FreeBSD)) id 1GXjrK-000HFM-LQ for xy@volny.cz; Thu, 12 Oct 2006 03:35:18 +0800
Content-Type:text/html;charset=windows-1250
Content-Transfer-Encoding:7BIT
Message-ID:<1GXjrK-0 00HFM-LQ@tm.net.my>
Sender:User nuuuenmdpg <nuuuenmdpg@tm.net.my>
X-Received-Date:Wed, 11 Oct 2006 21:35:27 +0200
X-Virus:no (mailnfs10.volny.cz - Wed, 11 Oct 2006 21:35:27 +0200)
X-Spam:no (mailnfs10.volny.cz - Wed, 11 Oct 2006 21:35:27 +0200)
X-UIDL:1160595327.P14722I10245392_2.mailnfs 10,S=2864
X-Antivirus:avast! (VPS 0641-2, 10.10.2006), Inbound message
X-Antivirus-Status:Clean

Jj, vypadá to přesně, jak to nacpali mě na WEB. Akorát u mě to byla nějaká US banka a byl tam ten Java skript, co jim posílal jen správné kódy. Patrně se vloupají na nejlépe hodně vzdálený WEB, tam nacpou svojí stránku která je visuálně přesnou kopií napadené banky avšak se zachytáváním kódů.

Vyjádření ČS a.s.

Dobrý den,
děkujeme za Vaše upozornění a ostražitost.

Jedná se o podvodný e-mail, který nebyl v žádném případě zaslán z České spořitelny, a.s. O situaci víme a urgentně ji řešíme. V žádném případě na tento e-mail nereagujte a smažte jej, prosím, ze svojí pošty. Jestliže jste již na e-mail reagovali a požadovaná data vyplnili, kontaktujte nás na transakční lince služby SERVIS 24 na telefonních číslech dle Vašich možností (pevná linka 844 111 144, Eurotel/Telefónica O2 726 111 144, T-Mobile 605 661 144, Oskar/Vodafone 776 991 144, ze zahraničí +420 582 405 405). Pro Vaši informaci, na hlavní stránce služby SERVIS 24 Internetbanking pro tyto případy uveřejňujeme následující preventivní text:

Nesdělujte osobní údaje, hesla či kódy PIN formou e-mailu. Česká spořitelna od klientů nebude nikdy údaje touto formou požadovat! Nikdy nezasíláme nevyžádané e-maily s odkazy na internetové adresy.

V případě dalších otázek se na nás můžete kdykoli obrátit, popř. můžete kontaktovat informační linku 800 207 207.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Michaela Fréharová
Klientské centrum České spořitelny
mailto:csas@csas.cz